کد خبر: ۴۸۸۲۰
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۰ - ۲۲ مهر ۱۳۹۸ 14 October 2019
 نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر امروز مقرر کردند ۶ هزار میلیارد تومان برای خرید قیر به دستگاه‌های اجرایی اختصاص یابد.
به گزارش سازه نیوز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر امروز (یکشنبه) و در جریان رفع ایرادات شورای نگهبان از طرح استفساریه بند ه تبصره 1 قانون بودجه سال 98 که مربوط به خرید قیر و تخصیص آن به دستگاه های اجرایی بود با اصلاحات لازم آنرا به تصویب رساندند.

بر همین اساس، شرکت ملی نفت ایران مکلف شد 60 هزار میلیارد ریال از منابع دریافتی بابت خوراک مایع تحویلی به پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها را به صورت ماهانه به حسابی که نزد خزانه داری کل کشور افتتاح می‌شود واریز کند.

بر این اساس سازمان برنامه و بودجه موظف است 100 در صد مبالغ واریزی را به صورت ماهانه به دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط در سقف سهمیه‌های زیر برای خرید قیر مصرفی و پرداخت هزینه‌های اجرای آسفالت اختصاص دهد.

خزانه داری کل کشور مکلف است مبلغ واریزی شرکت ملی نفت ایران به حساب مربوطه را به صورت کامل بر اساس درصدهای مشخص شده به حساب دستگاههای اجرایی مربوط واریز و با شرکت مذکور در پایان سال تصفیه حساب کند.

طبق این مصوبه تامین قیر موضوع این بند نسبت به سایر نیازها در اولویت است و دستگاههای اجرایی ذیربط مکلفند ترتیبی اتخاذ کنند که قیر مورد نیاز سایر امور پس از تامین قیر موضوع این بند تحویل آنها شود.


منبع: ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر: