کد خبر: ۴۸۸۵۹
تاریخ انتشار: ۱۶:۴۰ - ۲۴ مهر ۱۳۹۸ 16 October 2019
وزیر نیرو گفت: تاکنون دو مجوز مشروط از سوی سازمان محیط زیست برای انتقال آب خزر داده شده که هیچ کدام از شرط‌ها تاکنون قابل انجام نبودند.
 به گزارش سازه نیوز، رضا اردکانیان در حاشیه جلسه هیئت دولت درخصوص راه اندازی پروژه انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی کشور اظهار کرد: طی چند روز گذشته، جلسانی با معاونین سازمان حفاظت از محیط زیست برای راه اندازی این پروژه انجام گرفته است.

وی در ادامه افزود: طبق قانون برای راه اندازی پروژه‌های آبی، در مرحله اول نیازمند تخصیص منابع آب هستیم که با موافقت وزارت نیرو این کار انجام می‌گیرد.

وزیر نیرو عنوان کرد: وزارت نیرو باتوجه به اولویت‌هایی که دارد و با توجه به میزان نیاز این پروژه به آب، موافقت خود را با تخصیص آب اعلام می‌کند.

اردکانیان ادامه داد: سپس سازمان حفاظت از محیط زیست باید بررسی‌های خود را در رابطه پروژه مدنظر انجام دهد و نسبت به ارائه مجوز زیست محیطی برای ساخت پروژه اقدام کند.

وی خاطر نشان کرد: نهایتا پس از مجوز محیط زیست، وزارت نیرو، منابع آبی را در اختیار متولیان ساخت و راه اندازی پروژه قرار می‌دهد.

وزیر نیرو با اشاره به انتقال آب از دریای خزر گفت: در رابطه با انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی، در سال 91 وزارت نیرو با تخصیص منابع آبی موافقت کرد، اما تاکنون دو مجوز مشروط از سوی سازمان محیط زیست داده شده که هیچ کدام از شرط‌ها تاکنون قابل انجام نبودند./ منبع : میزان


نام:
ایمیل:
* نظر: