کد خبر: ۴۸۸۶۱
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۰ - ۲۸ مهر ۱۳۹۸ 20 October 2019
دو اولویت اجرای پروژه‌های مشارکتی طرح اقدام ملی ساخت مسکن و تکمیل مسکن مهر در راس اقدامات وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است.
به گزارش سازه نیوز به نقل از مجله دلتا، وزارت راه و شهرسازی تعیین تکلیف، برنامه‌ریزی و اجرای پروژه‌های مشارکتی و همچنین تکمیل مسکن مهر را به‌عنوان مهم‌ترین اولویت‌های این وزارتخانه در ادارات کل استان‌ها عنوان کرده است.

 به منظور هدفمند کردن فعالیت‌های اجرایی ساخت مسکن و عرضه آن، وزارت راه و شهرسازی، همه مسئولان و مدیران این وزارتخانه را به انجام اقدامات لازم برای سرعت بخشی به عملیات ساخت 400 هزار واحد مسکونی تا پایان سال 99 مکلف کرده است، تا این واحدها هرچه سریع‌تر به بازار مسکن عرضه شود.

در شرایطی که براساس مصوبات شورای هماهنگی مسکن، بایستی تمام مسائل و مشکلاتی که تاکنون منجر به تاخیر در افتتاح واحدهای مسکن مهر شده بیان و برای رفع آن‌ها اقدام شود؛ به نظر می‌رسد، تکمیل واحدهای مسکن مهر و رفع مشکلات مربوط به آن، به‌عنوان دومین ماموریت دولت بعد از طرح اقدام ملی ساخت مسکن، در فهرست قرار داده شده است.

از بین بردن مغایرت‌های آماری مسکن مهر و ایجاد بانک اطلاعاتی یکپارچه برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی در خرید و فروش مسکن مهر، تعیین مرجع برای اعلام گزارش‌ها و آمارهای مسکن مهر، اقدام برای فروش عرصه مسکن مهر و تعیین تکلیف واحدهای بدون متقاضی یا با پیشرفت فیزیکی کمتر از 30 درصد از جمله تکالیف تعیین شده در تکمیل پروژه مسکن مهر است، که باید به آن‌ها رسیدگی شود.

رفع مشکلات مربوط به خدمات زیربنایی مسکن مهر و اتمام کلیه اقدامات باقی‌مانده از این طرح تا پایان سال جاری نیز از دیگر تاکیدها و مصوبات جدید وزارت راه وشهرسازی است و از این رو ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها به ارائه برنامه زمان‌بندی برای اتمام پروژه مسکن مهر، ظرف مدت کمتر از یک هفته موظف شده‌اند. به اعتقاد مدیران ارشد وزارت راه وشهرسازی در مقطع زمانی فعلی عقد تفاهم‌نامه‌های دو و چندجانبه با دستگاه‌های دولتی در زمینه ساخت مسکن گره‌گشای بخشی از مشکلات مردم در این حوزه مسکن است.


منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: