کد خبر: ۴۸۸۶۳
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۷ - ۲۸ مهر ۱۳۹۸ 20 October 2019
به گفته مقامات نیجر، وقوع سیلاب‌ها از اوایل ماه اکتبر منجر به آواره شدن حدود ۲۳ هزار نفر در مناطقی از جنوب شرق این کشور شده است.
به گزارش سازه نیوز، بارندگی‌های شدید در نیجر منجر به طغیان رودخانه "یوبه" شده که در اقلیم نیمه خشک "دیفا" جریان یافته و به دریاچه "چاد" سرازیر می‌شود. طغیان این رودخانه باعث زیر آب رفتن بسیاری از روستاها و مزارع و آسیب دیدن محصولات زراعی شده است.

دو روستا در نزدیکی شهر "دیفا" کاملاً زیر آب رفته و 2500 خانوار مجبور به جابجایی شده‌اند. به علاوه 400 خانواده دیگر به یک سالن ورزشی در این شهر پناه آورده‌اند.

وقوع پدیده‌های شدید آب و هوایی در نیجر، یکی از فقیرترین کشورهای جهان رایج است. براساس آمارهای دولت این کشور بین ماه‌های ژوئن و سپتامبر بر اثر سیلاب‌های به وقوع پیوسته در این کشور 57 نفر کشته و بیش از 130 هزار نفر آسیب دیده‌اند.

"نیامی"، پایتخت نیجر در ماه سپتامبر به شدت دچار آسیب شد، به طوری که سطح آب رودخانه "نیجر"، سومین رودخانه بزرگ آفریقا به بیشترین میزان خود در 50 سال اخیر رسیده و منجر به سیل‌گرفتگی بخش‌های زیادی از این شهر شد.

سال گذشته خشکسالی و وقوع سیل منجر به کمبود مواد غذایی و ایجاد بحران در نیجر شد که با تشدید خشونت‌های داخلی، بیش از 10 درصد از مردم این کشور را نیازمند کمک‌های بشردوستانه کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، نیجر به همراه بورکینافاسو، چاد، مالی و موریتانی درگیر درگیری‌های داخلی هستند. طبق اعلام کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR)، منطقه "دیفا" حدود 120 هزار پناهنده و 109 هزار آواره داخلی را در خود جای داده است.


منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: