کد خبر: ۴۹۰۳۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۶ - ۱۳ آبان ۱۳۹۸ 04 November 2019
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا :
از مهمترین این تمهیدات در شهر جدید صدرا، نهادینه کردن اصول پدافند غیرعامل در زیر ساخت‌ها‌ی عمرانی از جمله مسیرهای دسترسی صدرا به شیراز از محور باجگاه و صدرا به دوکوهک استمدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا به مناسبت هفته پدافند غیرعامل گفت: رعایت اصول پدافند غیرعامل در زیرساخت‌های عمرانی، ایمن‌سازی شهرها و امنیت شهروندان ضروری است.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، حاجی پور با اشاره به اینکه باید پدافند غیر عامل را سر لوحه کار خود قرار دهیم و نباید تنها مختص یک هفته باشد بلکه باید در تمام طول سال پیگیر این موضوع باشیم ادامه داد: با استفاده از برنامه های جامع مدیریت بحران و با بکارگیری اقدامات موثر همراه با طرح های کاربردی و حتی الامکان کم هزینه و چند منظوره در مرحله آمادگی قبل از بحران، می توان به میزان زیادی از شدت و گستردگی خسارات و تلفات ناشی از خطرات را کاهش داد.

وی افزود : از مهمترین این تمهیدات در شهر جدید صدرا، نهادینه کردن اصول پدافند غیرعامل در زیر ساخت‌ها‌ی عمرانی از جمله مسیرهای دسترسی صدرا به شیراز از محور باجگاه و صدرا به دوکوهک است که باعث خارج شدن صدرا از بن‌بست، کاهش خطرات احتمالی و  مشکلات حمل‌ و‌ نقل برون‌شهری صدرا، کاهش تردد خودرو وکوتاه شدن مسیر از صدرا به شیراز و ... شده است.

وی اصول پدافند غیرعامل را در سه حوزه تخصصی عمران و شهرسازی، سایبری و زیستی تعریف کرد و افزود: عدم رعایت اصول پدافند غیرعامل در بخش های زیستی، عمران و شهرسازی، سایبری و ... می‌تواند باعث از بین رفتن نیروی انسانی، نابودی زندگی هزاران گونه زیستی، آلودگی زیست محیطی، تشدید آسیب پذیری سازه‌ها و در نتیجه صرف هزینه های گزاف در برابر تهدیدات احتمالی شود.

حاجی پور در حوزه شهرسازی بیان داشت: ازجمله اقداماتی که درحوزه معماری و شهرسازی با رویکرد پدافند غیرعامل میتوان انجام داد بهره گیری از فضاهای موجود در بام و نمای ساختمان ها جهت اعمال برخی تمهیدات پدافندی غیرعامل می باشد.

عضو هیات مدیره شرکت عمران شهر جدید صدرا، مسأله شهرسازی دفاعی و نقش پدافند غیر عامل در حیات شهرها را از مباحث بنیادین در مطالعات شهرسازی و برنامه ریزی شهری دانست و گفت: در این راستا شناخت مؤلفه های مرتبط با شهرسازی دفاعی یکی از اصول مورد نظر در ایجاد فضای شهری با حداقل ریسک ممکن می باشد.

حاجی پور اضافه کرد: چنین رویکردی در شهرسازی بدین معناست که در برنامه ریزی و طراحی شهرها باید علاوه بر تعیین کاربری ها و فضاهای مورد نیاز شهر، با سازماندهی فضاهای مناسب و ارتباطات عملکردی و ساختاری ویژه، اقدامات از پیش اندیشیده ای برای حفظ جان مردم در مقابل تهدیدها صورت داده و امکان تداوم بی وقفه فعالیت های ضروری و کاهش آسیب پذیری شهر فراهم شود.

مدیر عامل شهر جدید صدرا تاکید کرد: مدیران شهری در بحث پدافند غیرعامل بایستی به گونه ای تلاش نمایند تا آمادگی لازم در جهت کاهش خسارات جانی و مالی به مقابله سریع و بهبود اوضاع تا سطح وضعیت عادی در سطح شهر در هنگام اضطرار فراهم آید.
برچسب ها: شهر جدید صدرا
نام:
ایمیل:
* نظر: