کد خبر: ۴۹۱۳۹
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۶ - ۲۱ آبان ۱۳۹۸ 12 November 2019
وزیر کشور گفت: در جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور از وزارت راه و شهرسازی درخواست شد تا با توجه به طولانی‌شدن زمان تحویل واحد‌های این طرح که بیش از ۱۰ سال شده است، زمان‌بندی مناسبی برای اتمام و تحویل این واحد‌های مسکونی ارائه کند.
به گزارش سازه نیوز، رحمانی فضلی در حاشیه سی و نهمین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور درباره ارزش افزوده خدمات در حوزه مخابرات ابراز کرد: این موضوع که اخیراً مطرح شده هم مردم مراجعات متعددی در فضای مجازی و رسانه‌ها داشتند، هم وزیر ارتباطات مطرح کرد و همچنین تماس‌های بسیاری با ستاد داشتند و مردم پیگیر نحوه بازگشت این اضافه دریافت بودند که وزیر ارتباطات نیز اشاراتی داشت و راه‌هایی را برای این منظور پیگیری می‌کنند.

وی گفت: با این حال در ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی نیز مصوب شد تا این موضوع تعیین تکلیف شود که رقم واقعی چقدر بوده و کدام‌یک از اپراتور‌ها و شرکت‌ها این مبالغ را دریافت کرده‌اند و اگر قرار بر بازگشت این مبالغ باشد، روش بازگشت آن نیز مشخص شود.

رحمانی فضلی در ادامه موضوع مسکن مهر را از موضوعات مهم مطرح‌شده در این جلسه ستاد اعلام کرد و گفت: وزارت راه و شهرسازی گزارشی از روند فعالیت‌ها در این حوزه ارائه کرد که براساس این گزارش، از مجموع واحد‌های باقی‌مانده حدود 100 هزار واحد مسکونی آماده شده و اقدامات مختصری باقی مانده است که به‌دنبال تأمین منابع هستند تا بتوانند واگذار کنند.

وی افزود: حدود 70 هزار واحد دیگر هم در مراحل ساخت نهایی است که در این جلسه مطرح و از وزارت راه و شهرسازی درخواست شد تا با توجه به طولانی شدن زمان تحویل واحد‌های این طرح که بیش از 10 سال شده است، زمان‌بندی مناسبی برای اتمام و تحویل این واحد‌های مسکونی ارائه کند.

وزیر کشور گفت: یکی از مشکلات این واحد‌ها خدماتی است که مردم نیاز دارند، از جمله مراکز مهمی، چون مدارس، مراکز درمانی و کلانتری‌ها که مقرر شد سایر دستگاه‌ها نیز همکاری کنند.

رحمانی فضلی در ادامه به موضوع سامانه‌ها در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اشاره کرد و گفت: این موضوع امروز در جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی مطرح شد که پیشرفت خوبی در این زمینه داریم.

وی ادامه داد: موضوع سامانه‌ها به 9 سال پیش برمی‌گردد که تمام سیستم‌های تولیدی، تجاری و توزیعی کشور در حوزه‌های مالی و غیرمالی باید سامانه‌هایی داشته باشند که تمام نقل و انتقالات و گردش کالا و مسیر گردش کالا و پول، دقیقاً شناسایی شود و قابل رصد و کنترل باشد.

رحمانی فضلی اظهار داشت: در یک دوره یک‌ساله بر این موضوع متمرکز شدیم و رئیس جمهور تأکید زیادی بر اجرای این امر دارد و در جلسه امروز نیز دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گزارشی ارائه کرد.

وزیر کشور گفت: زمان‌بندی ما براین‌اساس است که تا 15 اسفند سال جاری این سامانه‌ها فعال شود.

وی اضافه کرد: گزارش‌های پیشرفت نیز به‌صورت ماهانه دریافت می‌شود و هرسه ماه نیز شخصاً جلسه‌ای با ستاد دارم تا این مسئله به‌سرعت حل شود.

رحمانی فضلی افزود: اگر این تلاش‌ها به نتیجه برسد، می‌توانیم ادعا کنیم بیش از 80 درصد معاملات و نقل و انتقالات کاملاً شفاف و قابل رصد و نظارت می‌شود و این امر می‌تواند در جلوگیری از فساد و مبارزه با رانت بسیار مؤثر باشد.

وی خاطرنشان کرد: در سی و نهمین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، گزارش روند اجرای مصوبات جلسات پیشین ارائه و بحمدالله روند کار و پیگیری‌ها مثبت ارزیابی شد.


نام:
ایمیل:
* نظر: