کد خبر: ۴۹۱۴۹
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۰ - ۲۱ آبان ۱۳۹۸ 12 November 2019
ثبت‌نام طرح اقدام ملی تامین مسکن که قرار بود در مدت سه روز متوالی برای متقاضیان در شهر قم انجام شود، یک ساعت پس از شروع با اعلام تکمیل ظرفیت در سامانه مربوطه، پایان یافت.
به گزارش سازه نیوز، ثبت‌نام برای طرح اقدام ملی تامین مسکن که از پارسال اطلاع‌رسانی و در چند ماه گذشته جزییات آن تشریح شد، از امروز برای قم آغاز شده‌بود که به دلیل استقبال گسترده مردم کامل شد و دیگر متقاضیان واجد الشرایط از ثبت نام بازماندند.

ساعت 10 صبح امروز سامانه ویژه ثبت‌نام در این طرح به روی متقاضیان باز شد تا افرادی که حائز شرایط هستند، در این طرح نام‌نویسی نمایند و قرار شد ثبت‌نام در طول سه روز متوالی انجام شود.

پیگیری‌های خبرنگار ما نشان می‌دهد ساعت 11 صبح امروز و یک ساعت پس از آغاز ثبت‌نام،‌ متقاضیان با پیام «متاسفانه ظرفیت این شهر تکمیل‌شده است» مواجه شدند؛ در حالی که بارها تاکید شده بود ثبت‌نام سامانه برای سه روز به روی متقاضیان باز است.

برخی از متقاضیان در تماس تلفنی با ایرنا، از اینکه سایت هنوز باز نشده، تکمیل شده انتقاد کردند و گفتند: ما از گذشته مرتب پیگیری ثبت نام دراین طرح بودیم و باورمان نمی‌شد که هنوز شروع نکرده،‌ سوت پایان را بزنند.

روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی قم نیز با صدور اطلاعیه‌ای آورده است:‌ به اطلاع همشهریان محترم می‌رساند ظرفیت ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در شهر قم، کهک و دستجرد تکمیل‌ شده‌است.

در این اطلاعیه افزوده‌ شده است: به‌زودی ثبت‌کنندگان مورد پایش و راستی آزمایی قرارگرفته و در صورت ریزش و کاهش نفرات، به افراد متقاضی که موفق به ثبت‌نام نشده‌اند، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

بر اساس این اطلاعیه، چهار هزار و 400 تن درطرح اقدام ملی تامین مسکن در شهر قم ثبت‌نام کردهاند.

با اجرایی شدن طرح اقدام ملی مسکن، یک هزار و 480 هزار خانواده کم‌درآمد در این استان صاحب‌خانه می‌شود.

طبق سرشماری سال 95 در استان قم 45 هزار واحد خانه خالی وجود دارد و که مطابق آن ، 50 درصد مالک، 39 درصد مستاجر و 10درصد باقی‌مانده سایر هستند؛ استان قم در حوزه مالکیت، رتبه 30 و در حوزه استیجاری، رتبه سوم در کشور را به خود اختصاص داده‌است.

با توجه به ساخت 43 هزار واحد مسکن مهر و 45 هزار واحد خالی درقم، اما همچنان این استان با 147 هزار خانوار مستاجر، در رتبه‌های بالای اجاره‌نشینی قرار دارد.

حدود چهاردرصد جمعیت قم روستایی و 96درصد شهرنشین می‌باشند.


منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: