کد خبر: ۴۹۲۵۹
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۸ - ۰۹ آذر ۱۳۹۸ 30 November 2019
عملیات ساخت‌وساز پل غول‌آسایی که روسیه و چین را به هم متصل می‌کند، بر روی رودخانه آمور تکمیل شد. این پل و بزرگراه تاریخی قرار است روابط اقتصادی دو کشور را تقویت کند.
به گزارش سازه نیوز، عملیات ساخت‌وساز پل غول‌آسایی که روسیه و چین را به هم متصل می‌کند، بر روی رودخانه آمور تکمیل شد. این پل و بزرگراه تاریخی، اولین مورد در نوع خود می‌باشد و قرار است روابط اقتصادی دو کشور را تقویت کند.

به وسیله این پل شهر هیهه در در شمال چین، به شهر بلاگووشچنک در شمال شرقی روسیه در سوی دیگر رودخانه آمور (که چینی‌ها آن را هیلونجیانگ می‌نامند) متصل شد. این پل بیش از 1 کیلومتر (0.6 مایل) طول دارد و بخشی از پروژه آزادراهی 19.9 کیلومتری متصل‌کننده دو کشور است.

این پروژه جاه‌طلبانه 300 میلیون دلاری در دسامبر 2016 آغاز شد و دو بخش عظیم این پل کابلی در پایان ماه می به هم متصل شدند. حالا دو طرف با اعلام پایان عملیات ساخت‌وساز، راه را برای بازگشایی این مسیر در آوریل 2020 هموار کردند.

فرماندار منطقه آمور روسیه، واسیلی اورلوف، در جشن اعلام تکمیل ساخت این سازه، گفت: این پل از اهمیتی استراتژیک برای ما برخودار است.

وزیر توسعه شرق دور روسیه، الکساندر کوزلوف هم در این باره گفت: پس از عملیاتی شدن این مسیر، حجم بار عبوری از آن 8 برابر سابق شده و به 4 میلیون تن خواهد رسید.


منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر: