کد خبر: ۴۹۳۹۴
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۸ - ۱۸ آذر ۱۳۹۸ 09 December 2019
معاون وزیر راه و شهرسازی اختصاص ۱۵۰۰ میلیارد تومان به طرح‌های زیربنایی شهرهای جدید و بازآفرینی را مناسب دانست و گفت: منابع دولتی در کنار سرمایه‌های بخش خصوصی را به تکمیل خدمات و زیرساخت‌ها اختصاص می‌دهیم.
به گزارش سازه نیوز ، حبیب‌الله طاهرخانی اظهار کرد: تکالیفی که در بودجه سال 1399 برای شهرهای جدید  در نظر گرفته شده همانند سال گذشته است. هدف اصلی این است که زیرساخت‌ها و خدمات در مواردی از جمله طرح‌های مسکن مهر و طرح اقدام ملی تکمیل شود.

وی رقم 1500 میلیارد تومان اختصاص یافته به طرح‌های زیرساختی در حوزه شهرهای جدید و بازآفرینی را مناسب دانست و گفت: ان‌شاءالله به مرور و با استقرار جمعیت، نسبت به تکمیل خدمات اقدام می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان این‌که منابع در نظر گرفته در بودجه صرف ساخت مدرسه، درمانگاه، مسجد، کلانتری، تصفیه‌خانه و غیره می‌شود گفت: سال گذشته در شهرهای جدید عملکرد قابل توجهی در بخش‌های خدمات و  زیرساخت‌ها داشتیم. به طور مثال 83 مدرسه ساختیم. از سوی دیگر در طرح  اقدام ملی نیز اقدامات مناسبی صورت گرفت.

طاهرخانی تصریح  کرد: در شهرهای پردیس یا پرند به حدود 200 مدرسه نیاز داریم که الان 40 تا 45 مدرسه  ساخته شده است. به هر حال زمانی که جمعیت اسکان پیدا می‌کند کمبودها خود را نشان می‌دهد و هدف این است که این کمبودها را با استفاده از منابع دولتی و ظرفیت بخش خصوصی تکمیل کنیم.

وی ادامه داد: جدا از اختصاص منابع دولتی، قراردادهای مشارکتی را با کمک بخش خصوصی برای احداث مراکز محله دنبال می‌کنیم. در این قراردادها بخش‌های انتفاعی و غیرانتفاعی مثل خدمات روبنایی دیده شده که آنها را به مشارکت مدنی می‌گذاریم و سرمایه‌گذدار جذب می‌کنیم.


منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: