کد خبر: ۴۹۴۱۰
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۳ - ۱۹ آذر ۱۳۹۸ 10 December 2019
ظهیری گفت: طرح آباد مسکن در قالب ساخت ۶ هزار و ۵۲۱ واحد مسکونی در شهر‌های مختلف کشور رونمایی شد.
به گزارش سازه نیوز، ظهیری مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن در مراسم رونمایی از طرح آباد که شامل آغاز احداث 6 هزار و 521 واحد مسکونی در قالب 31 پروژه است، گفت: شرکت سرمایه‌گذاری مسکن در طول 30 سال فعالیت خود 67 هزار واحد مسکونی ساخته که با احتساب مسکن مهر سالی 2 هزار و 577 واحد و بدون احتساب مسکن سالانه 1 هزار و 531 واحد مسکونی ساخته است.

او با بیان اینکه در 10 سال گذشته 1 میلیون و 800 هزار مترمربع سطح زیربنای واحد‌ها بوده است، گفت: در یک دوره‌ای با افت شدید مواجه شدیم، اما پروژه‌هایی که با استاندارد‌های مطلوب منطبق باشد، تعریف و بازسازی ساختار آن‌ها را آغاز کرده‌ایم.

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن یادآور شد: برای حذف تسهیلات عملکرد فروش را فعال کرده و اقدامات لازم را جهت تأمین منابع مالی انجام داده‌ایم.

ظهیری با اشاره به اینکه پروژه‌های مشارکتی با شهرداری‌ها، شهر‌های جدید و شرکت‌های بازآفرینی شهری تعریف کرده‌ایم، گفت: ساخت 7 هزار و 100 واحد با متراژ 1.1 میلیون مترمربع برنامه‌ریزی شده و در قالب 34 پروژه که 18 پروژه آن مشارکت با بازآفرینی شهری در شهر‌های جدید است اجرا می شود.

او افزود: در شهر‌های جدید هم 14 پروژه ملکی با مالکیت خود شرکت عمران شهر‌های جدید تعریف کرده‌ایم.

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن افزود:ساخت  10 پروژه از این تعداد طرح آغاز شده و روش‌هایی هم مبنی بر بازار سرمایه و تأمین منابع مالی را در نظر گرفته‌ایم.

ظهیری افزود: در آینده‌ای نزدیک برای تأمین منابع مالی 50 میلیارد تومان اوراق رهن ثانویه را منتشر می کنیم.

او یادآور شد: 80 میلیارد تومان هم اوراق صکوک اداره را هم به زودی منتشر خواهیم کرد.

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن تصریح کرد: در 1 سال اخیر، 200 میلیارد تومان بدهی تسهیلات جاری را تسویه کرده‌ایم و سیاست ما در این بخش، ساخت واحد‌های مسکونی پایدار برای اقشار متوسط جامعه است.

ظهیری تأکید کرد: با ساخت این واحد‌ها سعی خواهیم کرد سودآوری را برای حوزه بانکی کشور فراهم و از طرف دیگر زمینه را جهت رونق تولید بخش مسکن فراهم کنیم.

او با اشاره به اینکه برنامه ساخت پروژه‌های جدید مسکونی را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده‌ایم، گفت: سعی کرده‌ایم در قالب طرح آباد که شامل آغاز، بهبود و اقدامی دوباره است، بتوانیم افزایش تولید مسکن را در زمینه فراهم کنیم.

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن تصریح کرد: هدف ما تولید مسکن باکیفیت برای اقشار متوسط جامعه است که تمامی آن‌ها در راستای سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی در جهت افزایش تولید و عرضه مسکن است.


منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: