کد خبر: ۴۹۶۵۴
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۵ - ۱۶ دی ۱۳۹۸ 06 January 2020
مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن با بیان این‌که در سیل فروردین ماه ۶۵ هزار واحد تخریب شدند گفت: کار بازسازی ۲۸ هزار و ۵۰۰ واحد تخریبی به اتمام رسیده و مابقی تا پایان امسال به مرحله بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش سازه نیوز، مجید جودی اظهار کرد: در سیل فروردین ماه امسال  80 هزار واحد دچار خسارت و 65 هزار واحد تخریب شدند. هم‌اکنون بازسازی تمام واحدهای تعمیری به اتمام رسیده و شاید معدود واحدهایی باشند که در حال ارزیابی آنها هستیم، ولی عملا کار بازسازی 80 هزار  واحد تا پایان شهریورماه به اتمام رسید.

وی افزود: در بخش تخریب نیز 65 هزار واحد احداثی  در شهرها و روستاهای مناطق سیل‌زده داشتیم که 55 هزار واحد از این تعداد پی‌کنی و 41 هزار واحد اسکلت‌زنی شده‌اند و 28 هزار و 500 واحد به مرحله  بهره‌برداری رسیده است.  38 هزار واحد باقی مانده که در مراحل  مختلف ساخت و ساز هستند و تا پایان امسال به مرحله  بهره‌برداری می‌رسند.

مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن با بیان این‌که در این مدت 207 هزار پرونده اعم از احداثی، تعمیری و خرید اسباب و اثاثیه به بانک‌ها معرفی شدند گفت: 185 هزار نفر  موفق به درایت  تسهیلات شده‌اند و سایر افراد در نوبت هستند.

جودی تصریح کرد: به طور کلی 4900 میلیارد تومان تسهیلات 4 درصد در روستاها و 5 درصد در شهرها به واحدهای سیل‌زده اختصاص یافت که تقریبا 4500 میلیارد تومان به بانک‌ها معرفی  شده و 4400 میلیارد تومان پول  گرفتند. سیستم بانکی نیز انصافا همکاری خوبی در این زمینه داشت.

عبور  از از مرحله اسکان در زلزله آذربایجان غربی

وی درباره اقدامات بنیاد مسکن بعد از زلزله حدود دو ماه گذشته آذربایجان غربی نیز گفت: در اثر زلزله آذربایجان غربی3000 واحد تخریب و به 2000 واحد خسارت وارد شد. برای اسکان موقت به صورت  نقدی 10 میلیون تومان پرداخت کردیم یا اتاقک 12 متری در اختیار خانوارها قرار دادیم. هم‌اکنون از  مرحله  اسکان موقت عبور و به بحث  اسکان دائم رسیده‌ایم. حدود 400 واحد شروع به کار کرده‌اند و تمام تلاش ما این است که اگر شرایط جوی اجازه بدهد پایان سه ماهه  اول سال 1399 یا  نهایتا پایان تیرماه  3000 واحد تخریبی را تکمیل کنیم.


منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: