کد خبر: ۴۹۶۹۴
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۷ - ۲۱ دی ۱۳۹۸ 11 January 2020
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: برخی از سازندگان در زمان افزایش قیمت مصالح ساختمانی و گرانی مسکن برای جبران هزینه ها و افزایش سود، ساختمان را به صورت غیراستاندارد می سازند.
به گزارش سازه نیوز، ابوالفضل موسوی‌بیوکی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با انتقاد از افزایش ساخت و ساز غیراستاندارد در ماه های اخیر، گفت: متأسفانه با افزایش چشمگیر گرانی مسکن در دو سال اخیر برخی از سازندگان از وضعیت سوء استفاده کرده و اقدام به تولید مسکن بی کیفیت می کنند.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برخی از سازندگان در زمان افزایش قیمت مصالح ساختمانی و گرانی مسکن برای جبران هزینه ها و افزایش سود، ساختمان را به صورت غیراستاندارد می سازند.

وی گفت: یکی از دلایل تولید مسکن بی کیفیت در کشور عدم نظارت دستگاه های متولی است، این مسئله واضح و مبرهن است که خلاء نظارتی در عرصه مهندسی ساختمان موجب بروز بحران در حوزه تولید ساختمان های غیراستاندارد می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در شرایط گرانی بازار مسکن و خلاء نظارتی دستگاه ها، برخی تولیدکنندگان مسکن اقدام به استفاده از مصالح و تجهیزات ساختمانی بی کیفیت می کنند. این مسئله موجب کاهش ایمنی و عمر مفید مساکن کشور می شود.

موسوی بیوکی گفت: همچنین برخی سازندگان با افزایش قیمت مسکن و افزایش هزینه های تولید، اقدام به استفاده از نیروهای غیرمتخصص در عرصه تولید می کنند که این موضوع نیز درصد خطای تولید را افزایش می دهد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی ساختمان و شهرداری ها باید به صورت جدی با متخلفات و سازندگان متخلف برخورد جدی کنند، زیرا نمی توان اجازه داد که برخی با سوء استفاده اقدام به تولید مسکن بی کیفیت در کشور کنند، زیرا این مسئله جان هزاران نفر را به خطر خواهد انداخت./منبع:خانه ملت
نام:
ایمیل:
* نظر: