کد خبر: ۴۹۷۹۵
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۸ - ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ 25 January 2020
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: بهترین راه کار برای بهبود وضعیت شرکت های پیمانکاری در کشور، واگذاری پروژه های غیرحاکمیتی به این شرکت ها و بخش خصوصی است.
به گزارش سازه نیوز، سیداحسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس وضعیت شرکت های پیمانکاری و عمرانی را نامناسب دانست و گفت: در شرایط کنونی بسیاری از این شرکت ها با مشکلات شدید مالی درگیر هستند و بخشی از این مشکل به دلیل عدم وصول مطالباتشان از دولت است.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به مشکلات مالی شرکت های پیمانکاری ناشی از عدم دریافت مطالباتشان از دولت، مجلس در لایحه بودجه سال 99، اعتباری بالغ بر 55 هزار میلیارد تومان را در قالب اوراق دولتی برای پرداخت طلب این شرکت ها در نظر گرفته است.

وی ادامه داد: البته به نظر من تسویه مطالبات پیمانکاران از طریق ارائه اوراق دولتی مشکلات این شرکت ها را حل نمی کند، زیرا برای وصول این اوراق متحمل ضررهای مالی بسیاری می شوند.

علوی گفت: بر اساس آمارها حدود 83 هزار پروژه ملی و استانی در کشور وجود دارد که حدود 76 هزار پروژه استانی و مابقی ملی هستند، حال برای تکمیل و افتتاح این پروژه ها بیش از 800 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که قطعا دولت توان تأمین چنین اعتباری را ندارد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: بهترین راه کار برای اجرا و تکمیل پروژه های عمرانی، واگذاری طرح های غیرحاکمیتی به بخش خصوصی است، از این رو مجلس اخیرا لایحه مشارکت عمومی-خصوصی را در دستور کار بررسی قرار داده است./منبع:خانه ملت


نام:
ایمیل:
* نظر: