کد خبر: ۵۰۰۰۲
تاریخ انتشار: ۱۷:۰۶ - ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ 16 February 2020
یک کارشناس اقتصادی گفت: اخد مالیات از املاک و خودروهای لوکس شروعی برای استفاده درست از مالیات بعنوان یک ابزار تنظیم گر، و عاملی برای تنظیم بازار ساخت و ساز کشور است.
به گزارش سازه نیوز، بهروز آقایی درباره ابلاغ قانون الحاق بنادر شهید بهشتی و کلانتری به منطقه آزاد چابهار و اثرگذاری آن در توسعه زیرساخت‌های این منطقه از کشور، اظهار کرد:‌ معمولاً در جاهایی که قوانین یکپارچه وجود داشته باشد، تسهیلات و تشویقات خوبی از جمله معافیت‌های مالیاتی به صاحبان کالا ارائه می‌شود. این مسئله نیز باعث افزایش سرمایه‌گذاری‌ها و در نهایت رونق می شود.

وی با بیان این‌که در گذشته بندر چابهار نه منطقه ویژه اقتصادی بود و نه منطقه آزاد، افزود:‌ به همین دلیل این بندر در گردونه رقابت با بنادر اصلی کشور از جمله بندر شهید رجایی و امام خمینی (ره) نبود.با این اتفاق (الحاق 2 بندر به منطقه آزاد چابهار) شاهد تأثیر خوبی در ترافیک بار کالا خواهیم بود.

وی ادامه داد: از سوی دیگر  سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر چابهار افزایش یافته و این اطمینان را به این بخش می‌دهد که می‌تواند با توجه به رونق اقتصادی در دو بندر شهید بهشتی و کلانتری چابهار در بخش‌های مختلف سرمایه‌گذاری کند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان همچنین با اشاره به این‌که عملیات تخلیه و بارگیری بندر چابهار نسبت به سال گذشته 40درصد افزایش یافته است،‌اضافه کرد:‌ در بحث تخلیه و بارگیری فرآورده‌های نفتینیز 53 درصد رشد داشته ایم. در کالای غیرنفتی مجموعاً نسبت با مدت مشابه سال گذشته حدود 23 درصد رشد را شاهد بوده‌ایم.

آقایی با تأکید بر این‌که در حوزه کالای اساسی نیز 143 درصد رشد داشته‌ایم، گفت:‌ بندر چابهار در مسیر حمل‌ونقل بار قرار دارد و علاوه بر سیستان و بلوچستان استان‌های محور شرق نیز از زیرساخت‌های این بندر سود خواهند برد.
نام:
ایمیل:
* نظر: