کد خبر: ۵۰۰۸۳
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۱ - ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ 25 February 2020
رئیس بنیاد مستضعفان با عذرخواهی از مردم بابت تاخیر در افتتاح قطعه یک آزادراه تهران-شمال از ساخت ۵۰ درصد قطعه ۲ این آزادراه تا پایان دولت دوازدهم خبر داد.
به گزارش سازه نیوز، سید پرویز فتاح در مراسم افتتاح منطقه یک آزادراه تهران - شمال با بیان اینکه امروز روز مبارکی برای جامعه مهندسین کشور است، اظهار کرد: منطقه نخست آزادراه تهران - شمال در ابتدای دولت یازدهم، 17درصد پیشرفت داشت و امروز به طور 100در صد تکمیل شده است لذا اگر تاخیری طی این سال‌ها روی داده است من از عملکرد عزیزان گذشته دفاع می‌کنم و به سهم خودم بابت این تاخیر عذر می خواهم.

وی با بیان این‌که قرار بود بنیاد به طور 100درصد سرمایه گذار این منطقه از آزادراه باشد، ادامه داد: دولت قبول کرد 50 درصد این مبلغ را پرداخت کند و از 10 هزار میلیارد تومانی که به نرخ امروز برای قطعه نخست آزادراه، سرمایه گذاری شده بود 5هزار میلیارد تومان را پرداخت کند، اما بنیاد برای اینکه فشار زیادی بر روی عوارض خودرو‌های عبوری از آزادراه وارد نشود قبول کرد 60درصد سرمایه گذاریش به صورت غیرنقدی بازگردد.

وی گفت: به امید خدا درآمد حاصل از تردد خودرو‌ها در آزادراه صرف محرومیت‌زدایی و ماموریت‌های بنیاد مستضعفان و البته هزینه نگهداری آزادراه می‌شود.

فتاح با تقدیر از تلاش پیمانکاران، مهندسان و کارگران این پروژه عظیم، گفت: مهندسان ایرانی نشان دادند در قله ایستاده اند و آخرین تکنولوژی روز را در شرایط تحریمی کشور به کار گرفتند و این پروژه بزرگ متکی بر توان و تجهیزات ایرانی انجام شد.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به سخنان امروز رئیس جمهور برای تکمیل 50 درصد از قطعه دوم آزادراه خاطر نشان کرد: در حال حاضر قطعه 2 حدود 31 درصد پیشرفت دارد و با توجه به تجربه فعلی ادامه این مسیر می‌تواند با سرعت بیشتری پیش رود و قرار شد 50 درصد قطعه دوم تا پایان دولت دوازدهم به اتمام برسد.
نام:
ایمیل:
* نظر: