کد خبر: ۵۰۱۱۷
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۱ - ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ 01 March 2020
متاثر از شیوع ویروس کرونا، بازار مسکن در نخستین روز هفته کار خود را با کسادی بیشتر آغاز کرد.
به گزارش سازه نیوز، فعالان بازار ملک می‌گویند که روز شنبه 10 اسفند ماه با افزایش نگرانی ها از اپیدمی کرونا ویروس، تعداد مراجعات و تعداد قراردادهای خرید و فروش و اجاره مسکن در تهران نسبت به هفته قبل کاهش پیدا کرده و تقریباً به نصف معاملات هفته های اخیر رسیده است.

بازار مسکن شب عید که در دو سه ماه اخیر از رونق نسبتاً مناسبی برخوردار بود تحت تاثیر شیوع کرونا ویروس با افت معاملات مواجه شد. به طوری که متعاملین سعی می‌کنند حتی المقدور از مواجهه با یکدیگر خودداری کنند و حتی بعضی مشتریان و فروشندگان که تصمیم قطعی خود را برای معامله یک واحد مشخص در هفته گذشته گرفته‌اند از امضا امتناع می‌کنند.

بهمن ماه که هنوز سایه بیماری کرونا بر بازارهای مالی کشور سنگینی‌ نمی‌کرد معاملات مسکن در تهران به 13 هزار و 264 فقره رسید که نسبت به دی ماه امسال 24 درصد و نسبت به بهمن ماه پارسال 42 درصد افزایش نشان داد.

مطابق اعلام بانک مرکزی، میانگین قیمت مسکن در شهر تهران نیز با افزایش 4.3 درصد نسبت به ماه قبل و رشد 44 درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل به رقم بی سابقه 14 میلیون و 400 هزار تومان در هر متر مربع رسید.

بر این اساس، پیش بینی می‌شد مطابق رفتار معمول بازار مسکن تا اردیبهشت ماه این روند ادامه پیدا کند اما مشخص نیست در وضعیت فعلی که نگرانی ها از گسترش کرونا بر اقتصاد کشور سایه افکنده تا چه زمان کسادی بر بازار مسکن حاکم خواهد بود.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: