کد خبر: ۵۰۱۶۲
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۴ - ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ 04 March 2020
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء با بیان این که تسهیل تردد مردم یکی از دغدغه های نظام است، گفت: ارزش پروژه مترو پردیس ۴۰۰۰ میلیارد تومان است.
به گزارش سازه نیوز، سعید محمد در حاشیه امضای تفاهمنامه احداث، راه اندازی و سرمایه گذاری مترو پردیس به کلانشهر تهران اظهار کرد: در شهرک های اقماری اطراف تهران، حجم عظیمی از هموطنان ما در آنجا ساکن هستند که به کلانشهرها تردد دارند. در همین خصوص تسهیل تردد مردم یکی از دغدغه های نظام است که این اتفاق می تواند کمک بیشتری به کاهش هزینه های سوخت و تردد با خودرو کند.

وی با تاکید بر این که امروز با امضای این تفاهمنامه شاهد یک گام بزرگ با حضور وزارت راه و شهرسازی و مجموعه مادرتخصصی عمران شهرهای جدید هستیم که ماحصل آن اتصال شهر تهران به شهر جدید پردیس خواهد بود، افزود: این مسئله از آن جهت مهم است که حجم زیادی از مردم در قالب مسکن مهر در شهر جدید پردیس ساکن بوده و ساکن خواهند شد.

وی با تاکید بر اهمیت این خط و خصوصیات ویژه ای که برخوردار است، تصریح کرد:: طول این خط 24 کیلومتر است که از نظر فنی یک پروژه پیچده و تخصصی است که 9 کیلومتر تونل دارد. این تونل دو قلو بوده که لازم است 18 کیلومتر حفاری انجام گیرد و در مسیر باید پل های بزرگ و با ارتفاع زیاد احداث شود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء گفت: زمان اجرای این پروژه 5 سال است که برای اولین بار به صورت یک کار مشارکتی بین قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء و وزارت راه و شهرسازی در بحث پروژه های مترو انجام گرفته است.

محمد افزود: در این پروژه 30 درصد قرارگاه و 70 درصد وزارت راه و شهرسازی مشارکت خواهند داشت. همان طور که گفته شد 5 سال دوره ساخت، یک سال تنفس و 5 سال دوره بازپرداخت این سرمایه گذاری خواهد بود که 4 هزار میلیارد ارزش این سرمایه گذاری است.

وی ابراز امیدواری کرد: در این مدل جدید در کنار وزارت راه و شهرسازی بتوانیم خمات بیشتری به مردم عزیزمان داشته باشیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: