کد خبر: ۵۰۲۷۳
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۱ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ 18 March 2020
وزیر راه و شهرسازی گفت: استقبال از حوزه مسافری نشان دهنده رشد است و اگر ویروس کرونا شیوع پیدا نمی کرد یک رکورد تاریخی در جابجایی مسافر ثبت می‌شد.
به گزارش سازه نیوز، محمد اسلامی در مراسم بهره برداری از 322 دستگاه ناوگان ریلی، اظهار کرد: توسعه خطوط ایستگاهی و فرعی و همچنین افزایش سهم بار در راه‌آهن استراتژی درستی است که با نگاه بهره‌ور و اعتمادسازی متقابل منجر به امضا تفاهمنامه ای به ارزش 1373 میلیارد تومان شد.

وی با بیان این‌که اقدامات انجام گرفته در دولت را بیانگر دست یافتنی بودن سهم  16.5 میلیون تن بار در بخش ریلی است، ادامه داد:‌استقبال از حوزه مسافری نشان دهنده رشد است و اگر ویروس کرونا شیوع پیدا نمی کرد یک رکورد تاریخی در جابجایی مسافر ثبت می‌شد.

وی یادآور شد: خط درود به طول 280 کیلومتر بعد از یک دوره 60 ساله بازسازی شد، تصریح کرد: قسط اول منابع مالی راه‌آهن چابهار- زاهدان تخصیص یافت که امیدواریم با رکورد متفاوت این پروژه را تکمیل کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سهم 2 میلیون تنی ریل از ترانزیت سالانه 10 میلیون تن کالا، گفت: با پیوستن راه آهن ایران به UIC (اتحادیه بین‌المللی راه‌آهن‌ها) و در صورت گسترش و توسعه بنادر شمالی می توان سهم ترانزیت کشور را با حمل بارهای عبوری اقیانوس هند به شکل ترکیبی به 30 میلیون تن افزایش داد.
منبع: هورنیوز
نام:
ایمیل:
* نظر: