کد خبر: ۵۰۲۷۵
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۰ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ 18 March 2020
شرکت هواپیما سازی ایرباس اعلام کرد قصد دارد فعالیت در کارخانه هایش در فرانسه و اسپانیا را به مدت چهار روز متوقف کند.
به گزارش سازه نیوز،شرکت هواپیما سازی ایرباس اعلام کرد قصد دارد فعالیت در کارخانه هایش در فرانسه و اسپانیا را به مدت چهار روز متوقف کند. بحران ویروس کرونا از خطوط هوایی به بخش تولید هواپیما هم راه یافته است.

 ایرباس طی بیانیه ای اعلام کرد این تعطیلی فرصت کافی در اختیار آن قرار می دهد تا شرایط بهداشتی و ایمنی لازم را فراهم آورد و بهره وری فعالیت ها را در شرایط جدید بهبود بخشد.

 توقف تولید ایرباس پس از آن اعلام شد که رویترز گزارش داد این هواپیما سازی قصد دارد در صورت قرنطینه شدن شدید فرانسه به خاطر ویروس کرونا، تولید خود را پایین بیاورد یا متوقف کند.

 امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در روز دوشنبه دستور محدودیت های شدیدی را بر رفت و آمد مردم داد تا جلوی شیوع ویروس کرونا را بگیرد.

هواپیماسازی بوئینگ، رقیب ایرباس، که تولید جت های زمین گیر شده مکس 737 را در ژانویه متوقف کرده بود، طرح های احتمالی برای توقف یا کاهش تولید هواپیماهای پهن بدنه خود دارد.

 سخنگوی بویینگ گفت تولید فعلاً ادامه دارد و این شرکت طبق راهنمایی های دولت و مقامات بهداشتی عمل می‌کند.

 سهام بوئینگ در روز سه شنبه 8.4 درصد کاهش یافت.

 دفتر مرکزی ایرباس و بزرگترین کارخانه های مونتاژ آن در تولوز فرانسه قرار دارند. انتظار می رود عرضه کنندگان این هواپیما هم به سختی از این بحران ضربه بخورند.
نام:
ایمیل:
* نظر: