کد خبر: ۵۰۲۸۳
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۰ - ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ 24 March 2020
وزیر راه و شهرسازی از خسارت سیل سوم فروردین به راه ۱۳۰ روستا خبر داد و گفت: این سیل به راه و پل‌های ۴ استان خسارت وارد کرد.
به گزارش سازه نیوز،محمد اسلامی اظهار کرد‌:‌به دنبال سیل روز سوم فروردین به راه و پل های استان های بوشهر، کرمانشاه، جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان به ویژه در جنوب کرمان و خواسته در شهرستان کهنوج خساراتی وارد شد.

وی ادامه داد:‌ نیروهای راهداری در لحظات اولیه وقوع بارش در راه ها مستقر شدند و هم اکنون نیز مستقر هستند تا راه های آسیب دیده از سیل را سریع‌تر ترمیم کنند.

وی بیان کرد:‌ نیروهای راهداری تجهیزات مورد نیاز را به این مناطق ارسال کرده و در حال حمل لوله هایی با قطر بزرگ به این مناطق هستند تا هر چه سریعتر این مسیر ها را ترمیم و راه های مسدود شده را بازگشایی نمایند تا عبور و مرور بر قرار شود.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: تعدادی از روستاها در محاصره سیل قرار گرفته بودند که نیروهای راهداری در حال بازگشایی مسیر هستند و پیش‌بینی می‌شود تا هر چه سریعتر ترمیم های اولیه خاتمه یابد و شرایط به حالت عادی بازگردد.

اسلامی با اشاره به اینکه نقاط جنوب و جنوب شرقی کشور سالها با بحران خشکسالی و بحران نبود آب آشامیدنی روبرو بوده است، افزود: به لطف خدا هم اکنون در پی بارش‌های اخیر سدها پر از آب شده و امکانات زیستی برای مردم این مناطق فراهم شده است که با تمهیدات  پیش‌بینی شده امیدواریم خود را برای چنین ظرفیتی آماده کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: