کد خبر: ۵۰۲۸۴
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۳ - ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ 24 March 2020
مدیر عامل بوئینگ گفت این هواپیما سازی فعالیت های خود را در کارخانه پاگت ساوند در اورت واشنگتن به مدت ۱۴ روز متوقف می کند. این تعطیلی از ۲۵ مارس آغاز می شود.
به گزارش سازه نیوز، تاسیسات تولید بوئینگ در اورت واشنگتن حداقل به مدت 2 هفته بسته خواهد شد تا در بحبوحه همه گیری ویروس کرونا، از کارکنان آن محافظت شود.

دیو کالهون، مدیر عامل بوئینگ گفت این هواپیما سازی فعالیت های خود را در کارخانه پاگت ساوند به مدت 14 روز متوقف می کند. این تعطیلی از 25 مارس آغاز می شود.

وی طی بیانیه ای اعلام کرد:« این اقدام برای حفاظت از کارمندان و جوامعی که در آن کار و زندگی می‌کنند لازم بود. ما طی این مدت فعالیت های خود را برای ضدعفونی تاسیسات افزایش می‌دهیم و ضوابط سخت گیرانه ای برای بازگشت به کار در نظر می گیریم».

 کارمندانی که نمی توانند در خانه دورکاری کنند، برای ده روز اول مرخصی با حقوق برایشان در نظر گرفته می شود. کالهون اشاره کرد این دو برابر زمانیست که در سیاست شرکت در نظر گرفته شده است. وی توضیحی نداد که در صورت طولانی تر شدن این تعطیلی چه اتفاقی خواهد افتاد.

بوئینگ اعلام کرد حداکثر تلاش خود را برای به حداقل رساندن تاثیر این تعطیلی بر برنامه های دفاعی و فضایی خواهد کرد و فعالیت های آن در زمینه تعمیرات و نگهداری ادامه خواهد داشت.

 تعطیلی کارخانه اورت یک روز پس از گزارش مرگ بازرسی اعلام شد که در این کارخانه کار می کرد. دلیل مرگ او ویروس کرونا بوده است.

 تنها هواپیماسازی آمریکا که هواپیماهای مسافربری می سازد، ماه ها قبل از شیوع ویروس کرونا هم با مشکلاتی مواجه شده بود. تولید مکس 737 پس از زمین گیر شدن آن به خاطر دو سقوط مرگبار در اتیوپی و اندونزی متوقف شد.

بوئینگ همچنین عرضه کننده اصلی در برنامه‌های نظامی و فضایی آمریکاست.
برچسب ها: بویئنگ، کرونا
نام:
ایمیل:
* نظر: