کد خبر: ۵۰۴۰۲
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۰ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ 08 April 2020
کارشناسان فعال در موسسه تحقیقاتی Strategy Analytics اعلام کردند حدود ۴۰ درصد از کاربران چینی می‌خواهند خرید گوشی‌های هوشمند را به زمان دیگری موکول کنند.
به گزارش سازه نیوز به نقل از ایسنا، بر اساس نظرسنجی های صورت گرفته توسط کارشناسان و تحلیلگران شرکت تحقیقاتی Strategy Analytics حدود ۴۰ درصد از کاربران چینی اعلام کرده اند که تمایلی به خریداری گوشی هوشمند جدید در بحران کرونا ندارند و می خواهند خرید خود را به زمان بهتری موکول کنند.

این نظرسنجی که بر روی بیش از یک هزار و ۳۰۰ کاربر موبایل در چین در بازه زمانی ۲۳ تا ۲۵ مارس ۲۰۲۰ میلادی انجام شده است، همچنین نشان می دهد ۳۲ درصد از آنها قصد داشتند گوشی های خود را به گوشی های جدیدی که به فناوری شبکه ۵G مجهز است، ارتقا دهند اما حالا ترجیح می دهند به علت شیوع ویروس خطرناک و مرگبار کرونا در بسیاری از کشورهای جهان، خرید خود را به زمان دیگری به تعویق بیاندازند.

این در حالی است که طبق نتایج این نظرسنجی، حدود ۴۱ درصد از کاربران گوشی‌های اپل نیز بدون توجه به شرایط کنونی، تصمیم دارند که گوشی خود را عوض کرده و به یک گوشی آیفون جدید با قابلیت و امکانات جدید ارتقا دهند.

بر اساس گزارش gsmarena، انتظار می‌رود با بازگشت فروشگاه‌ها و کارخانه‌های تولید موبایل به کار و حالت عادی، تقاضای مشتریان و کاربران گوشی‌های هوشمند نیز باری دیگر رو به بهبود رفته و روندی صعودی را در پیش بگیرد؛ هر چند که هنوز معلوم نیست ویروس کرونا تا چه زمانی مهار و کنترل خواهد شد.  
نام:
ایمیل:
* نظر: