کد خبر: ۵۱۳۰۱
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۸ - ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ 20 June 2020
مقام مسئول سازمان بنادر با تشریح جزئیات عملیات مشترک ایران و کویت برای یافتن مفقودان شناور بهبهان، گفت: متاسفانه اثری از مفقودان در آبهای کویت پیدا نشد.
به گزارش سازه نیوز به نقل از تسنیم، نادر پسنده درباره وضعیت عملیات جستجو برای یافتن 2 خدمه مفقود شده شناور مغروق بهبهان، اظهار کرد: عملیات مشترک دریایی و هوایی جستجوی مفقودان در آبهای کویت پس از هماهنگی های سیاسی وزارت امور خارجه ایران با مشارکت شناور تخصصی ناجی 4 سازمان بنادر و دریانوردی و دو شناور و یک هلیکوپتر از سوی کویت مطابق با طرح های استاندارد جستجوی ترکیبی هوا و دریا در منطقه تعیین شده در آب‌های کشور کویت به صورت کامل و تخصصی انجام شد، اما متاسفانه اثری از مفقودان نبود.

وی ادامه داد: شناور ناجی پس از اتمام عملیات مشترک و در مسیر برگشت به ایستگاه در آب‌های داخلی کشورمان تا ظهر پنجشنبه گذشته جستجوی دریایی را ادامه داد.

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر با تأکید بر اینکه متاسفانه قادر به یافتن اثری از مفقودان نشدیم، گفت: این سطح از همکاری های ایران و کویت به عنوان دو کشور دوست،  نشان از اهمیت هر دو کشور به جان و ایمنی دریانوردان با هر ملیتی دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: