کد خبر: ۵۱۳۲۳
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۳ - ۰۱ تير ۱۳۹۹ 21 June 2020
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۹۶ درصد مسکن مهر شهرهای جدید به مرحله نازک‌کاری رسیده است، گفت: مجلس در قانون بودجه ۹۹ به شرکت عمران شهرهای جدید اجازه داده تا از منابع خود شامل تهاتر زمین، تسهیلات بانکی و فروش عرصه برای تکمیل زیرساخت ها و ابنیه واحدهای باقی مانده مسکن مهر استفاده کند؛ البته خرید عرصه برای متقاضیان اجباری نیست.
به گزارش سازه نیوز به نقل از ایسنا، حبیب الله طاهرخانی اظهار کرد: نازک‌کاری ٩٦درصد از کل پروژه‌های مسکن مهر دارای متقاضی در شهرهای جدید به پایان رسیده و مسئله اصلی که مانع تحویل واحدها شده کمبودهایی است که در زیرساخت ها، خدمات روبنایی و انشعابات و بعضا نصبیات وجود دارد. خوشبختانه دولت و مجلس همانند سال 1398 در قالب بند ب تبصره 8 قانون بودجه سال 1399 به شرکت عمران شهرهای جدید اجازه داده تا از منابع خود و همچنین تسهیلات بانکی برای پروژه‌های زیربنایی، روبنایی و تکمیل واحدهای مسکونی مهر استفاده کند.

وی افزود: مطابق آیین نامه های اجرایی بند ب تبصره 8 قانون بودجه سال 1399 که 19 خرداد ماه امسال به تصویب رسید شرکت عمران شهرهای جدید اجازه دارد 1050 میلیارد تومان از محل فروش اراضی و تهاتر زمین، 1000 میلیارد تومان از طریق دریافت تسهیلات از بانک عامل بخش مسکن و حدود 500 میلیارد تومان از طریق فروش عرصه واحدهای مسکونی برای تکمیل خدمات زیربنایی، روبنایی، انشعابات و تکمیل واحدهای مسکونی استفاده کند. البته خرید عرصه که زمینه ملکی شدن مسکن مهر را فراهم می کند. برای متقاضیان اجباری نیست و کماکان می‌توانند با اجاره 99 ساله در واحدهای خود سکونت داشته باشند.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید تصریح کرد: تمامی منابع حاصل از فروش عرصه مسکن مهر نیز صرف خدمات زیربنایی و روبنایی سایت‌های مسکن مهر می‌شود.

طاهرخانی با بیان اینکه در جهت کمک به تامین انشعابات، منابعی را به وزارت نیرو اختصاص خواهیم داد، تاکید کرد: به منظور تسریع در تکمیل انشعابات مقرر شده از رقم 1050 میلیارد تومانی که قرار است از محل فروش اراضی و تهاتر زمین به دست آید 35 درصد به وزارت نیرو برای تکمیل آب، برق و فاضلاب واحدهای مسکن مهر واقع در شهرهای جدید اختصاص پیدا کند. البته با لحاظ این موضوع که مبالغ در قبال کارکرد پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به حدود 800 میلیارد تومان تسهیلاتی که شرکت عمران شهرهای جدید در سال گذشته برای سرعت دهی به پروژه های پردیس از بانک مسکن دریافت کرد، گفت: رقمی که امسال پیش‌بینی شده حدود 1000 میلیارد تومان وام بانکی است که 350 میلیارد تومان آن را برای تسریع پروژه‌های شهر جدید پرند اختصاص خواهد یافت.
نام:
ایمیل:
* نظر: