کد خبر: ۵۱۳۲۶
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۹ - ۰۲ تير ۱۳۹۹ 22 June 2020
منابع آگاه اعلام کردند که شرکت هواپیماسازی ایرباس قصد دارد پیش از کاهش اجباری نیروی کار خود، برنامه تعدیل نیروی داوطلبانه را بدون تحریک اعتراضات سیاسی در فرانسه و آلمان دنبال کند.
 به منابع آگاه اعلام کردند که شرکت هواپیماسازی ایرباس قصد دارد پیش از کاهش اجباری نیروی کار خود، برنامه تعدیل نیروی داوطلبانه را بدون تحریک اعتراضات سیاسی در فرانسه و آلمان دنبال کند.

به گفته این منابع که خواستند نامشان فاش نشود، این شرکت هواپیماساز اروپایی پس از بررسی اخراج‌های داوطلبانه و بازنشستگی زود هنگام در خط تولید خود، اخراج نیروها را به عنوان آخرین راه حل انجام خواهد داد.

جورج فرگوسن، یک تحلیلگر بلومبرگ، تخمین می‌زند که این برنامه تعدیل نیرو شامل 12000 تا 16000 نفر از کارکنان این شرکت شود.

گوئیلام فائوری، مدیر اجرایی ایرباس در آخرین نامه خود به کارکنان این شرکت هشدار داده است که با توجه به کاهش شدید تقاضا برای سفرهای هوایی که می‌تواند تا پنج سال آینده ادامه داشته باشد، این شرکت باید سریعاً مقیاس خود را کوچک کند تا جلوی هدررفت سرمایه را بگیرد و تراز مالی خود را بازیابد.

فائوری افزود: بزرگی این بحران «تصمیمات دلخراش» را می‌طلبد. این بدان معناست که در واقعیت، کوچک‌سازی امری لازم در تجارت ماست.

بر اساس این گزارش، ایرباس نقدینگی را افزایش داده است، تولید را کاهش داده و کارگران کارخانه را از زمان شیوع کرونا ویروس در سراسر جهان به نوبت به مرخصی اجباری بدون حقوق فرستاده است.

این شرکت که در تولوز فرانسه مستقر است هنوز طرحی را برای کاهش دائمی کارکنان خود مطرح نکرده است.بنا بر این گزارش، این طرح تعدیل نیرو اولین بار است که برای شرکتی که فقط چندین دهه عمر دارد و با حساسیت‌های سیاسی در فرانسه و آلمان مواجه است، اجرا می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: