کد خبر: ۵۱۳۳۴
تاریخ انتشار: ۱۷:۰۰ - ۰۲ تير ۱۳۹۹ 22 June 2020
نخستین کنفرانس مجازی آینده بتن و ساخت سازهای بتنی مقاوم در برابر زلزله با نگاهی ویژه آینده‌نگر به شرایط زندگی در جهان پساکرونا ۳ و ۴ تیر برگزار می‌شود.
به گزارش سازه نیوز به نقل از تسنیم، مرکز تحقیقات بتن (متب) اعلام کرد:  کنفرانس  مجازی آینده بتن و ساخت سازهای بتنی مقاوم در برابر زلزله با همکاری انجمن علمی بین المللی بتن ( ACI ) شاخه ایران و انجمن علمی مهندسی بتن و سازهای بتنی ایران در فضای مجازی برگزار می شود.

آنچه تنها در گرو گسترش فرهنگ نوین رفتاری پساکرونا و  بکارگیری اجباری تکنیسین های  صلاحیتدار کارگاهی پایبند به اخلاق حرفه ای و احترام به شعور اجتماعی و وفادار به قوانین، مقررات ملی و رعایت استانداردهای ملی اجباری شماره 6044 INSO ( بتن آماده - ویژگی ها) نظام بازرسی، ارزیابی، نظارت و کنترل کیفیت تولید بتن آماده در خدمت منافع ملی میسر است.

بررسی عملکرد لرزه ای سازه های بتنی، اتخاذ تدابیر، استفاده از شیوه های نوین تعمیر، ترمیم، بهسازی، نگهداری و مقاوم سازی سازه های یاد شده جهت حفظ، نگهداری و پیشگیری از ویرانی آنها، حفظ منابع و سلامت محیط زیست، ارزیابی شرایط به منظور مدیریت ریسک حوادث طبیعی از مهم ترین محورهای برگزاری این کنفرانس در دوران پسا کرونا است.

این مرکز هدف از برگزاری کنفرانس مذکور را اطلاع رسانی، آگاه سازی جامعه، ترویج فرهنگ تفکر خلاق، اندیشه منطقی و پیاده کردن اصول علم وهنرالگوی ایرانی مدیریت همدل وهمداستان شدن در جهت ارتقای پژوهش های علمی، تحقیقات کاربردی، تولید و توسعه دانش، نوآوری و تکنولوژی، با نگاه ویژه به آموزش بعنوان یک مقوله فرهنگی از شیوه آموزش ترکیبی دانش و یادگیری فعال مهارت های تکنیکی و کاربردی زندگی نوین شهروندی بهره جسته و گامهای موثری را  در جهت تحقق بهبود جامعه و بهزیستی جوانان امروز به سود نسل آینده درایرانی آگاه، آباد و شکوفا اعلام کرده است.

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است در این کنفرانس آب بندی ساختار بتن و سازه های بتنی، تئوری کاشت آرماتور و تفاوت ان با تئوری انکر، مشخصات بتن ها با عملکرد فوق العاده بالا و ویژگی های بتن های آماده بر اساس استاندارد 6044 مورد بررسی قرار گیرد. 

همچنین خوردگی در بتن وروش های تعمیرات سازه های بتنی، آزمایشهای غیر مخرب بتن و نقش افزودنی ها در کیفیت بتن در این کنفرانس توسط متخصصان و اساتید علم بتن ارائه می شود.
نخستین کنفرانس آینده بتن و ساخت و سازهای بتنی در شرایط پسا کرونا، روزهای 3 و 4 تیرماه سال جاری در مرکز تحقیقات بتن (متب) به مدت 10 ساعت به صورت رایگان برگزار می شود و گواهینامه مربوط نیز به شرکت کنندگان اعطا خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: