کد خبر: ۵۱۵۳۳
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۴ - ۲۱ تير ۱۳۹۹ 11 July 2020
برای نخستین بار و با اتکا بر توان و تخصص داخلی انجام شد؛
با اتکاء بر توان و تخصص کارشناسان داخلی در حفظ آماده به‌کاری تجهیزات استراتژیک تخلیه و بارگیری مجتمع بندری امام خمینی(ره) سیستم هیدرولیک یک دستگاه جرثقیل عظیم الجـثه140 تنی تحت تعمیرات اساسی قرار گرفته که این اقدام70 میلیارد ریال صرفه جویی به دنبال داشت.
به گزارش  سازه نیوز و به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، 17 تیرماه عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ضمن اعلام این خبر بیان داشت: با اعتماد و توجه به توان فنی متخصصان داخلی، سیستم هیدرولیک این تجهیز پیشرفته و پرقدرت تخلیه و بارگیری به طور کامل تحت تعمیرات اساسی قرار گرفته و پس از گذراندن آزمایش‌ها و کنترل‌های کیفی نهایی، راه‌اندازی و وارد چرخه‌ی عملیات و بهره‌برداری شد.


دریس در ادامه افزود: به دنبال موفقیت آمیز بودن این پروژه که برای نخستین بار در بندر امام خمینی(ره) انجام شده است، علاوه بر اینکه از خروج ارز از کشور برای انجام تعمیرات فنی جلوگیری به عمل آمد، زمینه لازم برای تداوم عملیات های تعمیرات اساسی برای هفت دستگاه دیگر با اتکا بر توان و تخصص بومی نیز فراهم شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، دمونتاژ ماشین هاوس، دمونتاژ موتور دیزل، دمونتاژ پمپ‌های هیدرولیک از گیربکس اصلی، جداسازی وایرینگ موتورخانه، ساخت استراکچر پاورپک، جداسازی کابین اپراتوری، دمونتاژ سینی‌ها، تغییر طراحی در وایرینگ، مونتاژ موتور و گیربکس، نصب پمپ‌ها برروی گیربکس اصلی و آب‌بندی سیستم هیدرولیک را از اهم مراحل تعمیرات این پروژه مهم برشمرد.
وی در تشریح ویژگی‌های حاصل از انجام این تعمیرات، کاهش توقفات اضطراری حین عملیات، ارتقای رضایت صاحبان کالا به لحاظ انجام عملیات بدون توقف، کاهش هزینه‌ها به همراه افزایش بهره‌وری و بازگرداندن تجهیز به نرم کارخانه‌ای از جمله مزیت های این تعمیرات عنوان کرد.
یادآور می شود ارتقای شاخص آماده به کاری تجهیزات تخلیه و بارگیری همواره از اهداف سازمانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان بوده که در راستای افزایش حجم تخلیه و جابجایی کالاهای  اساسی و ضروری مورد نیاز کشور به صورت مستمر دنبال می شود.
برچسب ها: بندر امام
نام:
ایمیل:
* نظر: