کد خبر: ۵۱۷۱۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۰ - ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ 29 July 2020
در حالی که محدودیت های کرونایی تقاضا برای سفرهوایی را به شدت کاهش داده است، انجمن خطوط هوایی آسیا و اقیانوسیه اعلام کرد که شرکت های هواپیمایی آسیا در ماه ژوئن فقط ۷۲۴ هزار مسافر بین المللی را جابجا کردند که ۹۸ درصد نسبت به سال گذشته کاهش نشان می دهد.
به گزارش سازه نیوز به نقل از تسنیم، در حالی که محدودیت های کرونایی تقاضا برای سفرهوایی را به شدت کاهش داده است، انجمن خطوط هوایی آسیا و اقیانوسیه اعلام کرد که شرکت های هواپیمایی آسیا در ماه ژوئن فقط 724 هزار مسافر بین المللی را جابجا کردند که 98 درصد نسبت به سال گذشته کاهش نشان می دهد.

این انجمن روز سه شنبه در بیانیه ای گفت: میانگین درصد مسافران هر هواپیما فقط 36.3 درصد بود. سوباس منون، مدیر کل انجمن خطوط هوایی آسیا و اقیانوسیه گفت که چشم انداز بهبود این وضعیت در نیمه دوم سال به طور فزاینده ای مبهم است زیرا دولت ها با موج جدید شیوع کرونا دست به گریبانند و مجدداً محدودیت های قرنطینه را اعمال خواهند کرد.

وی گفت: این صنعت در شرایط خطرناکی قرار دارد. خطوط هوایی در منطقه آسیا و اقیانوسیه به سرعت در حال کاهش ذخایر نقدی خود هستند و خسارات سنگینی را متحمل می شوند.

منون همچنین گفت که خطوط هوایی آسیا و اقیانوسیه 61 میلیون مسافر را در نیمه اول سال جابجا کرده اند که نسبت به سال گذشته 68 درصد کاهش یافته است زیرا تقاضای سفر در سه ماهه دوم تقریباً از بین رفته است.

شاخص بلومبرگ سهام شرکت های هواپیمایی آسیا و اقیانوسیه از اواسط ژانویه یعنی قبل از پاندمی کرونا و قبل از اینکه شرکت های هواپیمایی پروازهای خود را کاهش دهند، 35 درصد کاهش یافته است.
نام:
ایمیل:
* نظر: