کد خبر: ۵۱۷۳۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۲ - ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ 02 August 2020
دبیر کانون سراسری انبوه سازان با تاکید بر این که مسیر علاج تحریم از بهبود فضای کسب و کار می گذرد، گفت: برنامه ریزی نامناسب، سیاست ورزی اشتباه و برخی قوانین مصوب مجلس کار کردن در بخش مسکن را دشوار کرده است.
به گزارش سازه نیوز به نقل از تسنیم، فرشید پورحاجت  درباره اینکه در شرایط فعلی اقتصاد بهترین راهکار برای علاج تحریم چیست، اظهار کرد: بهترین مسیر برای علاج تحریم بهبود فضای کسب و کار است.

وی تصریح کرد: فضای کسب و کار کشور طی 7 سال اخیر به شدت فضای نامناسبی برای بخش تولید کشور بوده است.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم واقعیت را بپذیریم باید تاکید کنم که طی 7 سال اخیر در یک نمونه بالغ بر 50 درصد تولید مسکن کشور به عنوان یک صنعت درون زا کاهش یافته است.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان بابیان این که این صنعت هیچ ارتباطی به تحریم ها ندارد، افزود: صفر تا 100 تمام مصالح ساختمانی مورد نیاز برای تولید مسکن در کشور تولید می شود، نیروی مستعد و صنایع مادر این بخش را در داخل داریم. اما برنامه ریزی نامناسب، سیاست ورزی اشتباه و برخی قوانین مصوب مجلس کار کردن در این بخش را دشوار کرده است.

پورحاجت گفت: سازندگان موافق دریافت مالیات از بخش مسکن هستند؛ اما نباید کاری کنیم که از "هول حلیم داخل دیگ بیفتیم". همانگونه که اشاره کردم طی 7 سال اخیر کاهش 50 درصدی تولید مسکن داشته ایم، چنانچه 50 درصد تولید مسکن کشور افزایش می یافت، قطعا درآمدهای مالیاتی بیشتر می شد.

وی تاکید کرد: در این صورت به طور قطع حجم اشتغال گسترده ای در کشور داشتیم و بازار مسکن به تعادل می رسید ، ضمن این که افزایش قیمت مسکن به صورت سونامی وار طی سال های اخیر صورت نمی گرفت.

وی گفت: در حوزه کسب و کار متاسفانه مسیر اشتباه را می رویم و بدتر این که روی این مسیر تاکید هم داریم.
نام:
ایمیل:
* نظر: