کد خبر: ۵۱۷۹۳
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۰ - ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ 09 August 2020
به دنبال مشاركت بخش خصوصي حاصل شد؛
با مشاركت بخش خصوصي قریب به 47 هزار متر مكعب به ظرفيت مخازن نگهداري فرآورده هاي نفتي سبك و سنگين در پايانه نفتي منطقه ويژه اقتصادي بندر امام خميني(ره) افزوده شد.


به گزارش سازه نیوز و به نقل از  روابط عمومي اداره كل بنادر و دريانوردي استان خوزستان، 15 مردادماه، عادل دريس مديركل بنادر و دريانوردي استان خوزستان و مدير منطقه ويژه اقتصادي بندرامام خميني(ره)  ضمن اشاره به ثمر رسيدن مجموعه سرمايه‌گذاري هاي بخش خصوصي در پايانه نفتي منطقه ويژه اقتصادي بندر امام خميني(ره) بيان داشت: با مشاركت بخش خصوصي فرآیند احداث تأسيسات ذخيره سازي و ترانزيت فرآورده هاي نفتي  به تعداد  5 مخزن به منظور ذخيره سازي  فرآورده هاي سبك و سنگين نفتي با سرمايه گذاري اوليه 350 ميليارد ريال در مساحت 18 هزار و 860 متر مربع به اتمام رسید.
دريس در ادامه افزود: سه مخزن به ظرفيت مجموعا 30 هزار و 786 مترمكعب  براي نگهداري و ذخيره سازي نفت كوره اختصاص دارد و دو مخزن به ظرفيت مجموعا 16 هزار متر مكعب برای نگهداری فراورده سبک احداث گردیده است. همچنین در این پایانه از پیشرفته ترین تجهیزات تخلیه و بارگیری استفاده شده است.
وي با اشاره به ويژگي هاي فني متمايز این مخازن و قابلیت ذخیره محصولات متنوع از لحاظ چگالی و ویسکوزیته در آنها افزود: در طراحي و ساخت اين مخازن استانداردهاي ايمني و زيست محيطي لحاظ گردیده است.
مديركل بنادر و دريانوردي استان خوزستان خاطر نشان كرد: كاهش سرويس تايم شناورها و افزايش رضايت مشتريان از جمله مزاياي بهره برداري از اين مخازن محسوب مي شود.
يادآور مي شود مزيت هاي جغرافيايي و بسترهاي آماده در منطقه ويژه اقتصادي بندر امام خميني(ره) باعث استقبال بخش خصوصي از سرمايه گذاري در اين مجتمع بزرگ بندري شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: