کد خبر: ۵۱۸۶۶
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۱ - ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ 17 August 2020
با هدف ارائه خدمات متنوع ارتباطاتی به مشتریان انجام شد؛
با ایجاد و توسعه زیرساخت شبکه مخابراتی مجتمع بندری امام خمینی(ره) برپایه نسل جدید سامانه‌های مخابراتی امکان بهره گیری از فناورهای نوین ارتباطاتی در این مجتمع بزرگ بندری فراهم شد.
به گزارش سازه نیوز و به نقل از  روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با اشاره به اهمیت فناوری ارتباطاتی  FTTXاظهار داشت: با تغییر بستر شبکه مخابراتی این مجتمع بندری از کابل مسی به فیبر نوری که با بهره گیری از توان و تخصص نیروهای داخلی صورت پذیرفت، زمینه ارائه خدمات متنوع ارتباطاتی به همه کابران از جمله مشتریان خدمات بندری و دریایی در این مجتمع بزرگ بندری میسر شد.

دریس در ادامه  افزود: کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری  شبکه فیبر نوری در مقایسه با شبکه کابل مسی، پیشگیری از فرسودگی و خرابی‌های متعدد که منجر به ناپایداری سامانه‌های ارتباطی می‌شد و اجرای دستورالعمل‌های پدافند غیرعامل در حوزه مخابراتی از اهم اهداف بهینه سازی در شبکه مخابراتی بود.

وی همچنین در تشریح دیگر مزیت‌های حاصل از اجرای   این پروژه عنوان کرد: پاسخگویی به تمام نیازهای خدمات ارتباطاتی از جمله دیتا با پهنای باند گسترده، تلفن تصویری، دوربین مداربسته و همچنین کاهش آلودگی  فرکانسی با بهره گیری از بستر فیبر نوری و جمع‌آوری دکل‌های فرستنده‌های بی‌سیم از جمله مزایای این بهینه سازی است.
یادآور می‌شود هم‌اینک با بهره‌گیری از بستر فیبر نوری ارسال سیگنال‌های نوری در مسافت‌های طولانی به راحتی مسیر شده و از این قابلیت می‌توان در شبکه‌های تلفن شهری و بین شهری، اینترنت، شبکه های رایانه‌ای بهره برد که پیش از این ارتباط بین شبکه های محلی (LAN) به دلیل اینکه بستر کابل مسی فاقد این توانایی بود، از طریق تلفن یا امواج رادیویی برقرار می‌شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: