کد خبر: ۵۱۹۹۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۹ - ۱۱ شهريور ۱۳۹۹ 01 September 2020
مدیر شعب بانک مسکن استان خوزستان:
مدیر شعب بانک مسکن استان خوزستان از معرفی سه پروژه در شهرهای اهواز و شوشتر به این مدیریت برای آغاز «طرح اقدام ملی مسکن» در این استان خبر داد.


به گزارش سازه نیوز و به نقل از روابط عمومی مدیریت شعب بانک مسکن استان خوزستان، علی اصغر نادری با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین طرح‌های دولت برای تأمین خانه برای مردم «طرح اقدام ملی مسکن» است، بیان کرد: بانک مسکن از همه توان و منابع در اختیار برای تأمین اعتبار مورد نیاز برای پرداخت تسهیلات ساخت مسکن حمایتی و ارزان‌قیمت در طرح اقدام ملی استفاده می‌کند و مطابق تفاهمات و توافقات انجام شده با نهادهای مسئول ساخت در این طرح، آماده پرداخت سری اول این نوع تسهیلات است.

وی با تأکید بر اینکه بخش اعظم تأمین مالی طرح اقدام ملی مسکن همچون دوره‌های قبل و طرح‌های قبلی تأمین مسکن بر عهده بانک مسکن است، عنوان کرد: خوشبختانه مدیران و کارشناسان بانک مسکن از ماه‌ها قبل در پی اطلاع از طرح دولت برای ساخت و عرضه مسکن ارزان، مطالعات لازم برای دستیابی به مدل مشخص تأمین مالی تسهیلات ساخت را انجام دادند و اکنون بانک آماده پرداخت است. بخشی از این تسهیلات از محل منابع داخلی و بخشی نیز از طریق بهره‌گیری از ابزارها و نهادهای نوین فعال و در دسترس در بازار سرمایه همچون انتشار اوراق، تأسیس صندوق‌های زمین و ساختمان و ... تأمین و به سازنده‌ها پرداخت می‌شود.

 نادری با اشاره به اینکه تا به امروز سه پروژه در قالب طرح اقدام ملی مسکن به این مدیریت معرفی شده است، تاکید کرد: تاکنون دو پروژه در اهواز و در مناطق اکباتان و فرهنگ شهر و یک پروژه در شوشتر به این بانک معرفی شده است و این پروژه هم اکنون در مرحله ارائه مدارک هستند و در صورت تکمیل مدارک، کار ساخت این پروژه‌های در سریع‌ترین زمان ممکن آغاز می‌شود.

مدیر شعب بانک مسکن استان خوزستان اظهار کرد: در روزهای آینده پروژه‌های دیگری در اهواز و سایر شهرهای استان به این بانک معرفی شود و ما آمادگی داریم با تلاش کارکنان خود این پرونده‌ها را پیگیری و تکمیل کنیم.

نادری یکی از دستاوردهای بانک مسکن را غیرحضوری کردن تشکیل پرونده تسهیلات مسکن عنوان کرد و گفت: با توجه به گسترش شیوع و ابتلای بیماری کرونا و لزوم رعایت همه‌جانبه بهداشت عمومی به منظور مقابله با این بیماری و مصون بودن کارکنان و مشتریان و ضرورت الکترونیکی کردن فرآیندهای اخذ تسهیلاتی، توسعه و پیاده‌سازی یک سامانه اطلاعاتی موثر، کارا، پویا و انعطاف‌پذیر و منطبق بر استانداردهای خاص در جهت مواجهه با نیازهای جدید و کاهش هزینه‌ها در مکانیزه کردن فرآیند ثبت درخواست تسهیلات در دستور کار بانک مسکن قرار گرفت.

وی افزود: بر اساس این گزارش، طراحی و پیاده‌سازی سامانه الکترونیکی درخواست تسهیلات و تشکیل پرونده الکترونیکی در سامانه درگاه بانک مسکن به نشانی bank-maskan.ir برای مشتریان فراهم شد.

نادری توضیح داد: فرآیندهای ثبت درخواست تسهیلات، یک مجموعه جامع و سازمان‌دهی شده الکترونیکی داده‌ها و اطلاعات هویتی، اطلاعات ملک، اطلاعات وثیقه و … بوده که فرآیند بررسی ثبت درخواست تسهیلات ارائه شده به یک فرد را مستند می‌کند.

مدیر شعب بانک مسکن استان خوزستان همچنین به امتیاز ویژه اختصاص یافته به دریافت‌کنندگان تسهیلات صندوق یکم اشاره کرد و گفت: به پیشنهاد بانک مسکن و بر اساس موافقت کمیسیون اعتباری بانک مرکزی، سقف سنی واحدهای مسکونی مشمول تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم از ۱۵ سال به ۲۰ سال افزایش پیدا کرد.

نادری تصریح کرد: با توجه به این تصمیم و بر اساس ملاحظه‌های مربوط به ضرورت حفظ تعادل منابع و مصارف صندوق و همچنین استطاعت خانه اولی‌ها برای پرداخت اقساط تسهیلات، مقرر شد؛ با هدف افزایش قدرت پوششی تسهیلات خرید مسکن یکم سقف عمر بنای آپارتمان‌ها و خانه‌های مشمول استفاده از این تسهیلات به ۲۰ سال افزایش پیدا کند.
برچسب ها: اقدام ملی مسکن
نام:
ایمیل:
* نظر: