کد خبر: ۵۲۱۰۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۰ - ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ 14 September 2020
عربستان سعودی از پانزدهم سپتامبر برخی از پروازهای بین‌المللی خود را از سر می گیرد و به گروه‌های خاصی از شهروندانش اجازه سفر می‌دهد.
به گزارش سازه نیوز به نقل از تسنیم، عربستان سعودی از پانزدهم سپتامبر برخی از پروازهای بین‌المللی خود را از سر می گیرد و به گروه‌های خاصی از شهروندانش اجازه سفر می‌دهد.

 خبرگزاری «اس پی ای» عربستان گزارش داد این کشور از اول ژانویه 2021 تمام محدودیت های سفرهای هوایی، زمینی و دریایی خود را برمی‌دارد.

 عربستان در ماه مارس برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، تمام پروازهای بین المللی خود را لغو کرد.

گروه‌های خاصی که اعلام شده اجازه سفر خواهند داشت عبارتند از کارکنان بخش دولتی و نظامی، دیپلمات ها و خانواده های آنها، اشخاصی که برای مشاغل خصوصی دولتی یا غیر انتفاعی در خارج از کشور کار می‌کنند، تاجران، بیمارانی که نیاز به درمان در خارج از کشور دارند، دانشجویانی که در خارج تحصیل می‌کنند، افراد فعال در گروه‌های بشردوستانه و گروه های ورزشی.

 شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و ساکنین غیر سعودی با حق اقامت معتبر یا دارای ویزای توریستی اجازه دارند از 15 سپتامبر در صورت منفی بودن تست ویروس کرونا وارد عربستان شوند.

 عربستان سعودی اقدامات سختگیرانه ای برای مهار گسترش ویروس کرونا در ماه مارس وضع کرد که شامل ممنوعیت رفت و آمد 24 ساعته در اکثر شهرها می شد.

 تا حالا 325651 نفر در عربستان سعودی به بیماری کووید 19 مبتلا شده‌اند و 4268 نفر جان خود را از دست داده اند.
نام:
ایمیل:
* نظر: