کد خبر: ۵۲۴۱۰
تاریخ انتشار: ۱۷:۰۰ - ۳۰ مهر ۱۳۹۹ 21 October 2020
ریزش منزل مسکونی در کنار زمین گودبرداری شده در بزرگراه امام علی (ع)، خسارت مالی بر جای گذاشت.
به گزارش سازه نیوز به نقل از آریا، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران پس از دریافت خبر آوارشدن ساختمان مسکونی قدیمی که در کنار محل گودبرداری شده قرار داشت، ساعت 18:50 دقیقه دیروز آتش نشانان ایستگاه 3، 99 و گروه امداد و نجات 9 را به محل حادثه دربزرگراه امام علی (ع)، بالاتر از بزرگراه محلاتی، اعزام کرد.

سید مصطفی جعفری رئیس ایستگاه سه آتش نشانی در این باره اظهار داشت: با رسیدن به محل حادثه مشاهده شد در یک قطعه زمین به وسعت تقریبی 250 متر مربع به عمق تقریبی هشت متر گودبرداری انجام شده بود.

وی ادامه داد: در ضلع غربی محل گودبرداری شده، یک ساختمان سه طبقه مسکونی قدیمی وجود داشت که به دلیل قدمت بالا و سست بودن دیواره‌ها به طور کامل تخریب شده و به داخل محل گودبرداری ساختمان مجاور ریزش کرده بود.

وی افزود: نیرو‌های آتش نشانی بلافاصله پس از کشیدن نوار احتیاط و ایمن سازی محل، دستور تخلیه ساختمان‌های مجاور را صادر و بر خارج شدن ساکنان نظارت کردند.

جعفری خاطرنشان کرد: با تایید عوامل شهرداری که در محل حادثه حضور داشتند مشخص شد که با توجه به قدیمی بودن این ساختمان مالک آن مدتی قبل ساختمان را به طور کامل تخلیه کرده واقدام به اخذ مجوز برای تخریب و نوسازی آن از سوی شهرداری کرده و این ساختمان خالی از سکنه بود.

وی بیان کرد: آتش نشانان پس از درخواست عوامل برق و گاز بی درنگ اقدام به ایمن سازی اولیه محل کرده و از ادامه کار کارگران در محل حادثه جلوگیری کردند و بعد ازسپردن محل حادثه به عوامل عوامل شهرداری و نیز ارائه تذکرات ایمنی لازم به عملیات خود پایان دادند.نام:
ایمیل:
* نظر: