کد خبر: ۵۲۴۶۲
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۰ - ۱۰ آبان ۱۳۹۹ 31 October 2020
رئیس سازمان بنادر و دریانوردی گفت: افتتاح راه‌آهن خواف – هرات می تواند نقش موثری در توسعه ترانزیت دریایی و افزایش بهره‌وری بنادر جنوبی به خصوص چابهار داشته باشد.

به گزارش سازه نیوز به نقل از تسنیم، محمد راستاد درباره اهمیت پروژه ریلی خواف - هرات در توسعه ترانزیت کشور و افزایش ظرفیت بنادر جنوبی و شمالی اظهار کرد: به طور کلی، ایجاد ظرفیت‌های جدید در حوزه‌های مختلف حمل‌ونقل باعث افزایش مزیت‌های کشور در زمینه توسعه ترانزیت خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه، عمده زیرساخت‌های موجود حمل‌ونقلی کشور در حوزه جاده‌ای است، لذا دسترسی ریلی به کشورهایی که دسترسی از مسیر دریا را ندارند می‌تواند کمک شایانی به توسعه ترانزیت از بنادر کشورمان به آن کشورها کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان‌ اینکه افغانستان، از جمله کشورهایی است که زمینه‌های قابل توجهی برای واردات، صادرات و ترانزیت کالا دارد، تصریح کرد: بدون تردید، اتصال ریلی بندر چابهار به افغانستان می‌تواند نقش موثری در توسعه ترانزیت، بهبود کیفیت جابه‌جایی کالا در این مسیر، افزایش رقابت پذیری، کاهش هزینه‌ها و به تبع آن افزایش بهره وری ایفاء کند.

راستاد گفت: انتظار می رود، با افتتاح راه آهن خواف - هرات و متعاقب آن، اتصال راه آهن به بندر چابهار، شاهد تحولی جدی در زمینه ترانزیت کالا به افغانستان از طریق بندر چابهار باشیم.نام:
ایمیل:
* نظر: