کد خبر: ۵۳۱۲۳
تاریخ انتشار: ۲۰:۵۴ - ۲۰ دی ۱۳۹۹ 09 January 2021
در حالی با هدف جلوگیری از دلال‌بازی، مالکان ثانویه مسکن مهر پردیس باید ۱۶ تا ۳۱ میلیون تومان پرداخت کنند که با درخواست قرمزشدن فرم «ج» می‌توان این مبالغ را پرداخت نکرد.
به گزارش سازه نیوز به نقل از تسنیم، کارگزاری شرکت عمران پردیس هفته گذشته اطلاعیه‌ای را تحت عنوان "فوری ـ مهم" به‌شرح زیر برای مالکان مسکن مهر این شهر ارسال کرد؛

«از تاریخ 99/10/1 متقاضیان ثانویه به بعد مکلف به پرداخت مبالغ فوق‌الاشاره می‌باشند و انجام کلیه امور ایشان اعم از نقل و انتقال، کارت قسط، تحویل واحد و مکاتبات مربوطه منوط به پرداخت آورده تکمیلی می‌باشد.»

بر اساس این اطلاعیه متقاضیان ثانویه از تاریخ اول دی‌ماه 99 در فاز 5 و 9 جدید باید 28 میلیون و 507 هزار تومان، فاز 8 بالغ بر 30 میلیون و 497 هزار تومان، فاز 9 قدیم 20 میلیون و 739 هزار تومان و فاز 11 بالغ بر 31 میلیون و 321 هزار تومان پرداخت کنند، این مبلغ برای فاز 3 بالغ بر 16 میلیون و 720 هزار تومان است.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس یکشنبه گذشته دراین‌باره به تسنیم گفته بود: ارسال پیامک پرداخت 16 تا 31 میلیون به مالکان مسکن مهر یک تدبیر خوب برای جلوگیری از دلال‌بازی و سوداگری در بازار مسکن است.

مهدی هدایت افزود: مردم با این مسئله مشکلی ندارند و بسیار خوشحالند چون نفر دوم با یک‌میلیارد تومان مسکن مهری را خریداری می‌کند و با پرداخت 30 میلیون تومان در آن ساکن خواهد شد، این مسئله به‌نفع مالکان ثانویه است.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس بیان کرد:‌ از این اقدام شرکت عمران پردیس، دلالان و سوداگران مسکن خیلی ناراحت هستند چراکه واحدهای متعددی از مسکن مهر را در اختیار دارند. اینها با برنامه‌ریزی و هزینه‌های بالا دنبال عدم تکمیل واحدهای مسکن مهر هستند چراکه سود آنها در این است. این یک تدبیر خیلی خوبی بود که تمام مراحل قانونی مربوط به دریافت 16 تا 31 میلیون تومان اخذ و باعث می‌شود بتوانیم واحدهای مسکن مهر را تکمیل کنیم و آنها را تحویل دهیم.

یکی از مشکلات مسکن مهر کشور به‌خصوص شهر پردیس فعالیت گسترده دلالان و و جود بنگاه‌های املاک غیرمجاز در این شهر است که عملاً نظارتی بر عملکرد آنها وجود ندارد، در این بین به‌نظر می‌رسد بخشنامه جدید شرکت عمران پردیس می‌تواند تا حدودی از سوداگری این افراد جلوگیری کند، البته در این میان خریداران ثانویه مسکن مهر نیز می‌توانند با درخواست قرمز شدن فرم «ج» مبالغ اعلام‌شده را پرداخت نکنند، مسئله‌ای که در شرایط اقتصادی کنونی می‌تواند به‌سود این افراد باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر: