کد خبر: ۵۳۱۳۲
تاریخ انتشار: ۲۱:۱۲ - ۲۰ دی ۱۳۹۹ 09 January 2021
منطقه ۱۰ منطقه‌ای در مرکز تهران است؛ قیمت مسکن در این منطقه متغیر بوده و با توجه به عوامل متفاوتی تعیین می‌شود؛ اما معمولا واحدهایی که در این محله معامله می‌شود، قیمتی پایین‌تر از متوسط قیمت مسکن در تهران دارد. همچنین اکثر آپارتمان‌هایی که در منطقه۱۰ خرید و فروش می‌شود، متراژی پایین دارد و معامله آپارتمان‌های متراژ بالا به ندرت در این منطقه صورت می‌گیرد.
به گزارش سازه نیوز به نقل از خبر آنلاین، با افزایش قیمت مسکن، تمایل افرادی که تنها زندگی می‌کنند به خرید آپارتمان‌های نقلی بدون اتاق بیشتر شده است؛ در ادامه این گزارش به بررسی جزییات معاملات آپارتمان‌های نقلی که طی یک ماه اخیر در تهران معامله شده است، خواهیم پرداخت. گفتنی است قیمت‌هایی که در ادامه می‌آید بر اساس معاملاتی است که طی یک ماه اخیر انجام و در سامانه اطلاعات بازار املاک ایران ثبت شده است؛ ما دخل و تصرفی در قیمت‌ها نداشته ایم و ارقام تنها نمونه‌ای معاملات انجام شده در آن محله بوده و به طور مطلق بیانگر قیمت مسکن در محله‌های درج‌شده نیست.

جیحون، کارون، بریانک، هاشمی و... از محله‌های معروف منطقه ۱۰ محسوب می‌شود؛ مطابق با آمار بانک مرکزی، متوسط قیمت مسکن در منطقه ۱۰ طی آذر ماه ۱۸ میلیون و ۶۴۶ هزار تومان اعلام شد. یک واحد آپارتمان ۳۳ متری و ۲۲ سال ساخت در محله دامپزشکی متری ۲۳ میلیون و ۴۰۴ هزار تومان به فروش رفت. قیمت مسکن برای خانه‌ای ۳۹ متری و ۲۳ سال ساخت در بریانک نیز ۱۷ میلیون و ۴۹۶ هزار تومان در هر متر مربع بوده است.

واحدی ۳۵ متری و ۱۹ سال ساخت در هفت چنار متری ۱۸ میلیون و ۱۹۷ هزار تومان معامله شد. برای خرید واحدی ۳۷ متری و ۱۶ سال ساخت در جیحون نیز ۲۲ میلیون و ۱۳۸ هزار تومان در هر متر مربع هزینه پرداخت شد.

یک خانه ۳۷ متری و ۲۱ سال ساخت در گلستانی متری ۱۵ میلیون و ۵۷۵ هزار تومان و واحدی ۳۶ متری و ۲۴ سال ساخت در کارون متری ۲۰ میلیون و ۱۲۱ هزار تومان به فروش رسید. یک واحد آپارتمان ۳۸ متری و ۶ سال ساخت در هاشمی متری ۲۷ میلیون و ۳۸۱ هزار تومان معامله شد. همچنین واحدی ۳۶ متری و ۱۹ سال ساخت در سلیمانی متری ۱۴ میلیون و ۱۷۶ هزار تومان به فروش رفت.
نام:
ایمیل:
* نظر: