کد خبر: ۵۳۲۰۳
تاریخ انتشار: ۱۸:۳۸ - ۲۷ دی ۱۳۹۹ 16 January 2021
مدیریت شهری تهران از اجرای مرحله ششم طرح ممیزی املاک شهر تهران خبر داد.
به گزارش سازه نیوز به نقل از دنیای اقتصاد،براساس جزئیات این خبر که در خبرگزاری مهر منتشر شده است، ۱۱ مسیر شمال- تهران به‌عنوان راسته‌های اصلی و تجاری منطقه یک در اولویت ششمین مرحله طرح ممیزی املاک شهر تهران قرار گرفتند.

براساس این گزارش، ممیزی املاک با ارائه اطلاعات کاملی از آمار و مشخصات ملکی، تغییرات و تخلفات موجود، بستر شناسایی نقاط ضعف و قوت را برای مدیریت شهری فراهم و به برنامه‌ریزی صحیح و منسجم در اداره شهر کمک می‌کند.

همچنین ممیزی پایه‌ای‌ترین وکلیدی‌ترین ابزار برنامه‌‌ریزی در اداره شهر است تابتوان آن را به سمت قانون‌گرایی و رعایت حقوق متقابل شهر و شهروندان پیش برد.

راسته‌هایی چون میدان تجریش- قدس، پارک وی- تجریش، ولیعصر(عج)- فرشته، بلوار کاوه- ۳۵متری قیطریه، عمار- دزاشیب، الف- یمن، فرمانیه، پاسداران و… از جمله مسیرهای اصلی منطقه است که در اولویت طرح ممیزی قرار گرفته‌اند.این مسیرها بیشتر در نواحی ۱،۲،۳،۴،۷،۸ واقع شده‌اند و نیروهای لازم برای اجرای طرح آزادسازی، محل مورد نیاز تجهیز و آموزش و به‌روزآوری نیروها با همکاری معاونت شهرسازی و معماری و اداره درآمد انجام شد.

بنا بر اعلام متولی اجرای این طرح، لازم است برنامه‌های ستاد مرکزی ممیزی املاک شهر تهران با دقت نظر انجام شود تا این اقدام به بهترین شکل ممکن به سرانجام برسد.
نام:
ایمیل:
* نظر: