کد خبر: ۵۳۵۷۹
تاریخ انتشار: ۱۹:۲۳ - ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ 20 February 2021
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیش از چهار میلیون خانوار در کشور مسکن ندارند، گفت: همه منابعی که در بحث مسکن و در قالب طرح جهش تولید و تامین مسکن پیش‌بینی شده باید به سمت تولید مسکن در کشور سوق داده شود و دولت نباید هیچ جیبی از قِبل این طرح برای خود بدوزد.
به گزارش سازه نیوز به نقل از میزان ،محمدرضا رضایی‌کوچی با اشاره به طرح جهش تولید و تأمین مسکن در کشور و عرضه مسکن در قالب این طرح گفت: پس از قانونی شدن این طرح و تایید شورای نگهبان عرضه واحد‌های موجود در این طرح شامل کسانی خواهد شد که فاقد مسکن هستند و کمکی درباره خرید مسکن از دولت دریافت نکرده‌اند و همچنین خانه‌ای به نام آن‌ها در جایی ثبت نشده باشد.

وی تصریح کرد: البته افرادی که فاقد مسکن بوده و متأهل هستند در اولویت این قانون قرار دارند که البته وزارت «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» باید این افراد را شناسایی کرده و اطلاعات آن‌ها را جهت بهره مندی از مسکن، در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهد.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با این حال این واحد‌ها در قالب تعاونی‌ها، حتی تعاونی‌های کوچک ۲ الی ۳ نفره هم امکان واگذاری دارد.

وی افزود: در قالب این طرح مکان‌هایی که زمین‌ها وسعت دارند، می‌شود مجتمع‌های بزرگ ساخت بنابراین متناسب با شرایط زمین‌ها ما می‌توانیم عرضه مسکن را به افراد واگذار کنیم.

رضایی‌کوچی با بیان اینکه این طرح برای دولت هزینه ندارد بیان داشت: این طرح قرار است کمک‌رسان در زمینه تأمین مسکن نیازمندان باشد.

وی با بیان اینکه بیش از چهار میلیون خانوار در کشور مسکن ندارند، تاکید کرد: هدف این طرح بهره مندی این میزان افراد - بیش از چهار میلیون خانوار - از مسکن است.

این نماینده مجلس بیان داشت: همه منابعی که در بحث مسکن در قالب این طرح پیش‌بینی شده باید به سمت تولید مسکن در کشور سوق داده شود و دولت نباید هیچ جیبی از قِبل این طرح برای خود بدوزد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: دولت باید همه امکانات خود را در زمینه تولید مسکن بسیج کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: