کد خبر: ۵۳۷۰۷
تاریخ انتشار: ۱۸:۳۸ - ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ 28 February 2021
کشتی متعلق به رژیم صهیونیستی که روز جمعه در دریای عمان هدف قرار گرفت اکنون در بندری در دبی پهلو گرفته است و قرار است در یک اسکله خشک مورد ارزیابی و بررسی قرار بگیرد.

به گزارش سازه نیوز به نقل از تسنیم ،کشتی متعلق به رژیم صهیونیستی که روز جمعه در دریای عمان مورد اصابت قرار گرفت و انفجار در آن صورت گرفت اکنون در بندری در دبی پهلو گرفته است و قرار است در یک اسکله خشک مورد ارزیابی و بررسی قرار بگیرد.

انفجار در این کشتی باری که هلیوس ریMV Helios Ray  نام دارد در ساعات اولیه روز جمعه صورت گرفت و به گفته یک مقام نظامی آمریکا حفره هایی در دو طرف بدنه آن که بالای خط آب قرار دارد ایجاد شده است.

این کشتی که به رنگ آبی و سفید است پس از انفجار در سواحل مسقط، پایتخت عمان، به سمت امارات حرکت کرد و اکنون در بندر رشید دبی پهلو گرفته است.

خلیج عمان از طریق منطقه استراتژیک و مهم تنگه هرمز به آبهای خلیج فارس متصل می شود. تنگه هرمز یک گذرگاه باریک بین ایران و عمان است که تقریباً یک پنجم نفت جهان از آن عبور می کند.

کانال 13 اخبار اسرائیل روز شنبه گزارش داد که یک هیئت اسرائیلی برای بررسی این حادثه عازم دبی شده بود.

سخنگوی شرکت اپراتور بندر دولتی دبی DP World که مالک و مجری اسکله های خشک است، گفته بود که این کشتی قرار است روز دوشنبه برای ارزیابی وارد این بندر شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: