کد خبر: ۵۳۷۱۸
تاریخ انتشار: ۱۸:۴۹ - ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ 28 February 2021
رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز با اشاره به عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بازارچه‌ها در وضعیت قرمز شهر اهواز با وجود اعلام تعطیلی، از برقراری فعالیت بازار پرنده‌فروشان اهواز خبر داد.

به گزارش سازه نیوز به نقل از ایسنا، امراله مردانی  با اشاره به قطعی برق در بازار مرکزی اهواز، گفت: در چند روز اخیر اعمال محدودیت‌ها در شرق اهواز به ویژه هسته مرکزی شهر خوب بوده است و تقریبا ۷۵ تا ۸۰ درصد اصنافی که نباید فعالیت کنند، تعطیل شده‌اند.

وی افزود: در حال حاضر مشکل اصلی ما فعالیت دستفروشان، بازارچه‌ها، بازارهای شب و بازارچه‌های میوه و تره‌بار است که متولی ندارند و باید ساماندهی شوند. فعالیت بازار پرنده‌فروشان اهواز در مرکز شهر نیز همچنان برقرار است.

رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز تصریح کرد: در این بازارچه‌ها، فاصله‌گذاری اصلا رعایت نمی‌شود و میزان استفاده از ماسک نیز کم است و در واقع رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این بازارچه‌ها معنی ندارد.

مردانی بیان کرد: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی نقطه به نقطه متعاوت است. به طور مثال میزان رعایت دستورالعمل‌ها در بازارچه‌های سیار کمتر است اما در جاهایی که نظارت می‌کنیم و امکان اعمال قانون وجود دارد، بهتر است.

وی افزود: در حال حاضر مشکل اصلی و محل‌هایی که موجب انتشار بیشتر ویروس می‌شوند شامل بازارچه‌ها، بازار پرنده‌فروشان و فعالیت دستفروشان است.

نام:
ایمیل:
* نظر: