کد خبر: ۵۳۸۷۰
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۰ - ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ 03 April 2021
مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با اشاره به تخلیه و بارگیری حدود ۹۳۵ هزار تنی کالا در سال ۹۹، گفت: ۲۹۳ هزار متر مکعب به منظور تعمیق حوضچه و کانال دسترسی بنادر نوشهر و فریدونکنار عملیات لایروبی انجام شد.

به گزارش سازه نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ،محمدتقی انزان‌پور با اشاره به مهم‌ترین اقدامات بنادر مازندران در سال ۹۹، اظهار داشت: اجرای محوطه‌سازی کانتینری بندر نوشهر و لایروبی حوضچه و کانال دسترسی بندر فریدونکنار به میزان ۱۰۰ درصد از اقدامات مهم بنادر مازندران بود.

وی ادامه داد: اجرای پروژه راه دسترسی اختصاصی بندر نوشهر به کمربندی به میزان ۴۰ درصد، اجرای پروژه ریل‌گذاری اسکله‌های جنوبی برای استفاده جرثقیل به میزان ۱۰۰ درصد از دیگر اقدامات مهم در سال گذشته بود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با بیان اینکه اصلاح سیستم اعلام حریق و تهویه دیتا سنترهای بندر نوشهر به میزان ۱۰۰ درصد و  احداث ساختمان باشگاه ملوانان بندر نوشهر به میزان ۱۰۰ درصد را می‌توان از دیگر اقدامات انجام گرفته در سال گذشته عنوان کرد، گفت: اجرای سیستم حفاظت‌های پیرامونی بندر نوشهر به میزان ۹۰ درصد و انتقال دو دستگاه مکنده غلات ۲۵۰ تنی و ۳۰۰ تنی از بندر امام (ره) به میزان ۱۰۰ درصد از دیگر فعالیت‌های سال گذشته است.

احداث مخازن روغن خوراکی

انزان‌پور افزود: احداث مخازن روغن خوراکی به میزان ۹۸ درصد، احداث کارگاه چوب خشک‌کنی به میزان ۹۰ درصد و احداث سیلوی غلات با سرمایه‌گذاری در بندر نوشهر به میزان ۹۸ درصد از دیگر فعالیت‌های انجام شده در بنادر مازندران در سال گذشته بود.

وی با اعلام آزادسازی نوار ساحلی به تعداد ۱۸ مورد و به طول حدود ۱۲ کیلومتر در مازندران طی سال گذشته، بیان کرد: پیگیری صدور مجوز سازه‌های تفریحی و شیلاتی به تعداد ۳۱ مورد و نجات جان ۲۲ نفر طی عملیات جست‌وجو و نجات دریایی در محدوده تحت نظارت اداره کل (رامسر تا فرح آباد ساری) از دیگر اقدامات مهم انجام شده است.

انجام عملیات لایروبی در حدود  ۲۹۳ هزار متر مکعب

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران ادامه داد: انجام عملیات لایروبی در حدود  ۲۹۳ هزار متر مکعب به منظور تعمیق حوضچه و کانال دسترسی بنادر نوشهر و فریدونکنار، انجام مستمر بازرسی از شناورهای متردد به بنادر نوشهر و فریدونکنار، تخلیه و بارگیری تا ۲۳ اسفندماه به میزان ۹۳۳ هزار و ۲۵۰ تن را می توان از دیگر اقدامات انجام شده در سال ۹۹ برشمرد.

حفظ ظرفیت اسمی بندر

وی درباره مهم‌ترین اهداف بنادر مازندران در سال جدید، بیان کرد: حفظ ظرفیت اسمی بندر به میزان ۲.۸میلیون تن، حفظ ظرفیت کانتینری بندر نوشهر به میزان ۱۶هزار TEU و تکمیل مستندات پروژه ریل‌گذاری اسکله جنوبی جهت استقرار جرثقیل و محوطه‌سازی ضلع جنوبی بندر نوشهر از مهم‌ترین اهداف تبیین شده در سال ۱۴۰۰ است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با تأکید بر افزایش میزان جذب سرمایه‌گذار غیردولتی در سال جاری، اظهار داشت: ارتقاء توان عملیاتی بندر از ۹ به ۱۳ درصد، احداث راه دسترسی اختصاصی بندر نوشهر به کمربندی به روش طرح و ساخت با پیشرفت ۹۰ درصد و احداث ساختمان مرجع دریایی بندر فریدونکنار با پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصد از دیگر اهداف در نظر گرفته شده است.

خارج سازی مغروقه‌ها

انزان‌پور افزود: اجرای تفکیک شبکه آبرسانی و آتش نشانی محوطه بندر نوشهر با پیشرفت ۴۰ درصد، ارتقاء سطح ایمنی بندری از ۱۴ به ۱۵ درصد نسبت به سال پایه (۱۳۹۵)، تامین تجهیزات و اجرای طرح‌ها و پروژه‌های مصوب مرتبط با ایمنی آبراه‌های تحت حاکمیت و نیز لایروبی کانال و حوضچه‌های بنادر و خارج سازی مغروقه‌ها دیگر اهداف بنادر مازندان در سال جاری است.

وی با اشاره به مدیریت سواحل و نظارت بر ساخت و سازهای ساحلی و دریایی استان به میزان ۱۰۰ درصد و همچنین ارتقاء سطح ایمنی دریانوردی در آبراه‌های تحت حاکمیت بنادر مازندران و ناوگان تحت پرچم از ۲۰ به ۲۲ درصد در سال جاری، گفت: ارتقاء سطح پیشگیری و مقابله با آلودگی محیط زیست دریایی ناشی از شناورها و تأسیسات بندری از ۹ به ۱۰ درصد نسبت به سال پایه (۱۳۹۵) و  انضباط بخشی تردد وسائل نقلیه موتوری در بندر نوشهر به میزان ۱۰۰ درصد در سال جاری در دستور کار قرار دارد.

 مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران به ارتقاء سطح تجهیزات بندری و افزایش میزان آماده‌بکاری تجهیزات، الکترونیکی کردن فرایندهای بندری و افزایش بهره‌وری و بهبود شاخص‌های عملیاتی بندر نوشهر به عنوان دیگر اهداف تعریف شده بنادر مازندران در سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: ارتقاء شاخص‌های ایمنی، بهداشت و محیط زیست، ارتقاء امنیت بندری نوشهر و ارتقاء شاخص‌های ایمنی حریق بندر نوشهر دیگر اهداف مهم بنادر مازندان در سال جاری است.

نام:
ایمیل:
* نظر: