کد خبر: ۵۵۳۶۱
تاریخ انتشار: ۲۳:۱۶ - ۲۸ مهر ۱۴۰۱ 20 October 2022
باستان‌شناسان دریافتند سازه مرموزی که بخشی‌ از آن در آب قرار دارد در حقیقت یک مقبره ماقبل تاریخ است.

به گزارش سازه نیوز و به نقل از ایسنا: تحقیقات جدید نشان می‌دهد، سازه سنگی که چندین سال پیش در بندرگاه «کورک» واقع در ایرلند کشف شده بود درحقیقت یک میزسنگ عظیم است.

کارشناسان پیش‌تر نمی‌توانستند تشخیص دهند این سازه به قرن نوزدهم میلادی تعلق دارد یا یک سازه ماقبل تاریخ است، اما تحقیقات جدیدی که توسط باستان‌شناسان انجام شده است، ثابت می‌کند این سازه یک میزسنگ ماقبل تاریخ است که به عنوان مقبره کاربرد داشته است.  این سازه از سنگ‌های عظیم و یک ورودی کوچک در بخش غربی تشکیل شده است و در مجموع ۲۵ متر طول و ۵ متر عرض دارد. این مقبره پیش‌تر به دلیل بالا آمدن سطح آب دریا از دید پنهان شده بود.

فقط یک مقبره میزسنگی دیگر که در میانه جزر و مد آب قرار دارد، در این شهر وجود دارد و مقبره میزسنگی بندرگاه «کورک» یکی از سه مقبره مشابه در ایرلند محسوب می‌شود.

بسیاری از این نوع سازه‌ها در نزدیکی ساحل ساخته شده‌اند، با این حال به دلیل امواج اقیانوس اطلس بسیاری از سازه‌ها از بین رفته‌اند. سازه بندرگاه «کورک» به دلیل تردید باستان‌شناسان درباره قدمتش، پیش از این در فهرست مقبره‌های سنگی ماقبل‌تاریخ ایرلند قرار نداشت.
نام:
ایمیل:
* نظر: