افتتاح ۲۹ پروژه‌ عمرانی بنیاد برکت
به گزارش سازه نیوز، با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، استاندار خراسان رضوی، شهردار مشهد و جمعی از مدیران و معاونان ستاد اجرایی، مجتمع مسکونی دو هزار واحدی رسالت مشهد در حاشیه‌ی این شهر و 29 پروژه‌ی عمرانی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حوزه‌های فرهنگی، آموزشی، آب‌رسانی و امدادی در استان خراسان رضوی به بهره‌برداری رسید.

شهرک 2000 واحدی مسکونی رسالت مشهد در منطقه‌ی سیس‌آباد در حاشیه‌ی این شهر برای اقشار کم‌درآمد ایجاد شده است.

مدیرعامل گروه ساختمان تدبیر در این مراسم ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) را یکی از موفق‌ترین نهاد‌های کشور در حوزه‌ی مأموریت‌های اجتماعی برشمرد.

علی نیکزاد با تأکید بر این‌که دغدغه‌ی اصلی رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مباحث اجتماعی است، تصریح کرد: گروه ساختمان تدبیر تا به امروز 4 هزار واحد مسکونی ارزان‌قیمت را در استان‌های مختلف کشور از جمله تهران، البرز، گیلان، گلستان، اردبیل، اصفهان، کردستان و خراسان رضوی احداث و به بهره‌برداری رسانده است.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حوزه‌ی ساخت مسکن برای محرومان و اقشار کم‌درآمد جامعه گفت: این خانه‌های مسکونی با قیمت حداقلی و با دریافت 60 درصد از قیمت نهایی به متقاضیان تحویل داده می‌شود و مابقی وجه خانه در اقساط بلندمدت دریافت می‌شود.

نیکزاد در پایان ابراز امیدواری کرد که به زودی ساخت مسکن ارزان‌قیمت در یکی دیگر از محلات حاشیه‌ی شهر مشهد توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) آغاز شود.

مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نیز در این مراسم با تأکید بر این‌که عمده فعالیت و اقدامات این بنیاد در حوزه‌ی اشتغال‌زایی است، خاطرنشان کرد: بنیاد برکت در کنار ایجاد اشتغال، به تناسب نیاز‌ها در مناطق محروم پروژه‌های عمرانی و آبادانی را نیز در دست اقدام و بهره‌برداری دارد.

سعید جعفری ادامه داد: بنیاد برکت 600 پروژه‌ی عمرانی و زیربنایی را با اعتباری بالغ بر 330 میلیارد تومان در استان خراسان رضوی در دست اجرا دارد یا به بهره‌برداری رسانده است که احداث 52 مدرسه با 322 کلاس درس، ساخت و تحویل 35 مسجد و مرکز فرهنگی، تکمیل بیمارستان 96 تخت‌خوابی درگز، احداث خانه‌های بهداشت، ساخت راه، آب‌رسانی، مرمت قنوات و ... از جمله‌ی این پروژه‌هاست.

مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) افزود: در حال حاضر 45 پروژه‌ی عمده در حوزه‌ی عمرانی و زیربنایی در استان خراسان رضوی شامل 22 مدرسه با 111 کلاس درس و پیشرفت فیزیکی 60 درصد، 6 مسجد و مرکز فرهنگی و 17 پروژه‌ی عمرانی را در دستور کار داریم که تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی در تشریح 29 پروژه‌ی برکت افتتاح شده توسط رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اظهار داشت: این تعداد پروژه‌ها شامل پروژه‌های آموزشی، آب‌رسانی، سرویس بهداشتی، سالن ورزشی، مسکن محرومین، خانه‌ی عالم و... در شهر‌های مشهد، خواف، سبزوار، گناباد، نیشابور، داورزن، فیروزه و سایر شهر‌های کوچک استان است، که افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است.

جعفری ابراز امیدواری کرد که اقدامات بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای توسعه، پیشرفت، محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته‌ی کشور ادامه داشته باشد./منبع: میزان