امتناع برخی اعضای نظام مهندسی از عودت اضافه پرداخت ‌ها

به گزارش سازه نیوز به نقل از تسنیم ،دو روز قبل سعید سعیدیان رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران در خصوص نامه مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان به مدیرکل راه و شهرسازی تهران مبنی بر پیگیری موضوع پرداخت‌های غیرمجاز مازاد و تکراری به میزان تقریبی 2 میلیارد و 500 میلیون تومان گفته بود: اولا این مبلغ 2.4 میلیارد تومان بوده نه 2.5 میلیارد. دوما این مسئله بلافاصله توسط سازمان شناسایی و اقدامات لازم در رابطه با آن انجام شده است.

وی با بیان این‌‌که  نیازی به نامه نگاری مدیرکل توسعه دفتر مهندسی نبوده است اضافه کرد: مطابق بررسی‌های انجام شده از 2000 تراکنش، برای 71  تراکنش رسید دریافت نشده و به همین دلیل دو بار پرداخت شده است.

وی بیان کرد:‌ مبلغ این 71 تراکنش 2 میلیارد و 400 میلیارد تومان بوده که بیشتر آن به سازمان بازگشته و مشخص شد تراکنش‌ها برای کدام شرکت تکرار شده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران یا یادآوری این‌که شهریور ماه نصف این مبلغ به سازمان برگشت داده شد،‌اظهار کرد: این موضوع حل و فصل شده است. در این ماجرا یک شرکت عمده دریافتی را به مبلغ حدود 1.2 میلیارد تومان داشته است.

سعیدیان با تاکید بر این‌که نیازی به نامه‌نگاری مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان به مدیرکل راه و شهرسازی تهران نبود، تصریح کرد: این مسئله فقط یک اشکال سیستمی بود و برای جلوگیری از تکرار آن  درصورت عدم دریافت رسید، سیستم دیگر بلافاصله پرداخت را انجام نمی‌دهد و این زمان به یک هفته افزایش یافته است.

وی همچنین گفت: انحلال یا تعطیلی سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران به دلیل این موضوع مطرح نیست.

به گزارش تسنیم، حال به فاصله 48 ساعت از این اظهارنظر مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران طی‌ نامه‌ای خطاب به مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت را از بازگشت یک میلیارد و 110 میلیون و 400 هزار تومان اضافه پرداخت به حساب سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران خبر داده است.

در نامه محبت‌خواه آمده است؛اداره کل راه و شهرسازی استان تهران پیرو اطلاع واصله از وقوع سوء جریان مالی انجام شده ، اقدامات خود را در ورود به موضوع یاد شده آغاز کرد که گزارش آن طی سه نوبت متوالی در تاریخ اول مهر امسال، 6 مهر امسال و 20 مهر امسال، به آن دفتر منعکس شد. 

همچنین برابر آخرین اطلاع واصله از وضعیت استرداد وجوه اضافه پرداختی از 36 شخص حقیقی و حقوقی دریافت کننده وجه، 27شخص مبالغ اضافه دریافتی معادل یک میلیارد و 110 میلیون و 400 هزار تومان را عودت داده و 9 شخص باقیمانده تاکنون از بازپرداخت مبالغ یاد شده معادل یک میلیارد و 284 میلیون و 97 هزار تومان به طور کامل و یا بخشی از آن استنکاف ورزیده‌اند.