در راستای حذف مدارس سنگی استان صورت گرفت ؛
عملیات ساخت سه مدرسه در ایذه آغاز شد


مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان با اشاره به آغاز ساخت سه مدرسه در راستای برچیدن مدارس سنگی گفت: خوشبختانه عملیات اجرایی ساخت ۸۰ کلاس درس استاندارد آغاز شده که با کلاس های سنگی جایگزین خواهند شد. امیدواریم در فاز اول احداث و تخریب مدارس سنگی بیش از ۳۰۰ کلاس درس تا مهر سال آینده به بهره برداری برسد. 


به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خوزستان ، علی قربانی  در آیین کلنگ زنی سه مدرسه در شهرستان ایذه ، اظهار کرد: امروز به منظور کلنگ زنی سه مدرسه در مناطق محروم شهرستان ایذه حضور پیدا کردیم. این مدارس با مشارکت خیرین احداث می شوند. اولین پروژه یک مدرسه ۶ کلاسه با مشارکت خیر نیکوکار احمد شریعتی در زمینی به مساحت هزار متر مربع و زیربنای۵۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال است. 

وی افزود: همچنین عملیات اجرایی ساخت دو مدرسه سه کلاسه در روستاهای محروم سرآب بخش سوسن و کلدوزخ ۲ ایذه ، هرکدام با زیربنای ۱۴۵ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با مشارکت خیر ارجمند ابوالفضل جوکار قهرودی آغاز شد که سهم خیر در مجموع ۵ میلیارد ریال می باشد. 

  مدیرکل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان در ادامه با اشاره به آخرین اقدامات این سازمان در برچیدن مدارس سنگی، تصریح کرد: بیشترین تعداد مدارس استان در شهرستان ایذه است اما خوشبختانه عملیات اجرایی ساخت ۸۰ کلاس درس استاندارد آغاز شده که با کلاس های سنگی جایگزین خواهند شد. از این تعداد بیش از ۴۵ کلاس درس در شهرستان ایذه است و امیدواریم در فاز اول احداث و تخریب مدارس سنگی بیش از ۳۰۰ کلاس درس تا مهر سال آینده به بهره برداری برسد.
more...