کد خبر: ۵۴۸۵۳
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۵ - ۱۱ مهر ۱۴۰۰ 03 October 2021
آخرین وضعیت طوفان چرخنده‌ حاره‌ای در سواحل مکران
مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: بر اساس آخرین ارزیابی‌های صورت گرفته طوفان سواحل مکران به سمت عمان خواهد رفت از این به بعد برای ایران خطری نخواهد داشت اما تا از بین رفتن کامل آن در حالت آماده باش هستیم.
به گزارش سازه نیوز و به نقل از ایسنا:نادر پسنده درباره آخرین وضعیت طوفان چرخنده حاره‌ای سواحل مکران که «شاهین» نامگذاری شده است، اظهار کرد: در شرایط کنونی و بر اساس تصاویر دریافت شده از سواحل دریای عمان، این طوفان در دریا و حوالی چابهار بوده و هم اکنون در حال حرکت به سمت عمان است.

وی افزود: بر اساس مدل‌های پیش‌بینی شده سازمان هواشناسی  این طوفان که نام آن «شاهین» است، شب گذشته وارد عمان شده و به سمت ساحل این کشور در حرکت است و از نظر علمی طوفان دریایی تا زمانی که روی آب باشد، خطرناک است و زمانی که به خشکی برسد گر چه خساراتی به بار می‌آورد اما به سرعت از بین خواهد رفت.

مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: البته همچنان و تا زمانی که خطر به صورت کامل رفع نشده باشد، در حالت آماده باش کامل هستیم چرا که حتی اگر طوفان هم تمام شود پیامدهای آن تا چند روز باقی خواهد ماند که یکی از آن‌ها پدیده‌ای به نام موج مرده است و سبب می‌شود تا برای کشتی‌ها و شناورها خطرناک باشد.

پسنده تاکید کرد: بر همین اساس همچنان تا پایان هفته جاری در حالت آماده باش هستیم و باید مراقبت کنیم تا اثرات ناشی از طوفان در دریا نیز از بین برود و به همه دریانوردان و مردم توصیه می‌کنیم که طرح دریابست را جدی بگیرند و به پروتکل‌ها و توصیه‌های ابلاغی دستگاه‌های متولی توجه کنند تا خطری متوجه‌شان نشود.
برچسب ها: سواحل مکران
نام:
ایمیل:
* نظر: