کد خبر: ۵۴۸۶۸
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۹ - ۱۸ مهر ۱۴۰۰ 10 October 2021
مدیرعامل هلال احمر خوزستان خبر داد
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از ادامه عملیات امدادرسانی هلال‌احمر به آسیب‌دیدگان از زلزله اندیکا خبر داد.

به گزارش سازه نیوز و به نقل از ایسنا:علی خدادادی با اشاره به وقوع زلزله در روزهای گذشته در مناطق روستایی و صعب‌العبور شهرستان اندیکا در جمع خبرنگاران، اظهارکرد: ۲۴ تیم عملیاتی این جمعیت در حال امدادرسانی به آسیب‌دیدگان ناشی از وقوع این دو زمین‌لرزه هستند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: تاکنون به یک هزار و ۵۸۷ نفر امدادرسانی شده و ۱۹ مصدوم نیز با همکاری تیم‌های اورژانس به مراکز درمانی انتقال یافته و یا به صورت سرپایی مداوا شده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: ۲ هزار و ۲۹۲ خانوار در ۱۴۴ روستا حوزه شهرستان اندیکا تاکنون مورد ارزیابی قرار گرفته و امدادرسانی در حال انجام است.

وی با اشاره به سختی دسترسی تیم‌های امدادی به تعدادی از روستاهای کوهستانی زلزله‌زده به دلیل صعب‌العبور بودن مسیرهای زمینی و نبود شرایط مناسب فرود بالگرد در برخی روستاها، افزود: البته این مشکلات نتوانسته است تاکنون مانع ارائه خدمات امدادی به آسیب‌دیدگان ناشی از این زمین‌لرزه‌ها شود و نجات‌گران جمعیت هلال احمر با تمام توان در حال ارائه خدمات و توزیع اقلام امدادی و بهداشتی مورد نیاز مردم آسیب‌دیده هستند.

خدادادی افزود: با توجه به محرومیت منطقه و شرایط فصلی و آب و هوایی، در صدد هستیم با تقویت خانه‌های هلال و جلب حمایت خیرین و سایر مجموعه‌های حمایتی، شرایط مناسب‌تری برای خانوارهای آسیب‌دیده فراهم کنیم و تجهیزات گرمایشی تهیه و در اختیار این خانوارها قرار دهیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: