وجود 50 هزار مسکن غیرمقاوم در کرمانشاه
به گزارش سازه نیوز به نقل از ایرنا، فرهاد فقیهی با اشاره به وجود 127 هزار واحد مسکونی روستایی در سطح استان گفت: از این تعداد 77 هزار واحد، معادل 60 درصد واحدها مقاوم سازی شده اند.

وی افزود: این مقاوم سازی، بازسازی مناطق زلزله زده و سیل زده و نیز ساخت واحد برای محرومان مناطق روستایی را هم شامل می شود.

فقیهی تصریح کرد: در حال حاضر حدود 50 هزار واحد روستایی معادل 40 درصد واحدهای روستایی استان غیرمقاوم هستند.

وی عمده واحدهای غیرمقاوم روستایی را مربوط به شهرستان کرمانشاه و شهرستانهای شرقی عنوان کرد و افزود: این واحدها لزوما خشتی گلی نیستند و واحدهای آجری‌ای که اصول استاندارد در ساخت را رعایت نکرده اند را هم شامل می شود.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان کرمانشاه با بیان اینکه بازسازی این واحدهای غیرمقاوم در دستور کار قرار دارد، گفت: در همین راستا 50 میلیون تومان تسهیلات برای بازسازی این واحدها پرداخت می شود.

وی خاطرنشان کرد: در کنار پرداخت تسهیلات، کمک های بلاعوض هم برای بازسازی واحدهای اقشار کم درآمد روستایی در نظر گرفته شده است.

فقیهی به استقبال مردم از پرداخت این تسهیلات هم اشاره کرد و افزود: در سالهای اخیر به دلیل وقوع زلزله های بسیار و نیز حوادث مربوط به سیل استقبال روستاییان برای بازسازی واحدهای مسکونی غیرمقاوم به شدت افزایش یافته است.

وی افزود: این استقبال به حدی است که سهمیه چهار هزار فقره تسهیلات مقاوم سازی واحدهای روستایی استان در سال جاری تماما جذب شده است.

این مسئول یادآور شد: این امکان وجود دارد که با مراجعه افراد سهمیه استان را افزایش دهیم، بنابراین از همه روستاییانی که صاحب واحدهای غیرمقاوم هستند درخواست داریم هرچه سریعتر برای دریافت این تسهیلات و مقاوم سازی واحدهای خود اقدام کنند.