مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی خبرداد
اتمام آواربرداری ۱۸۰۰ واحد مسکونی تخریبی در خوی
به گزارش سازه نیوز و به نقل از ایسنا:برزگر افزود: عملا عملیات آواربرداری واحدهای تخریب شده با استقرار۱۶۳ دستگاه ماشین آلات سنگین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سایر دستگاه های خدمات رسان استان به اتمام رسید و طی چند روز آینده در حال لکه گیری این عملیات در منطقه هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به تامین مصالح ساختمانی از جمله میلگرد و سیمان رایگان ، اسکلت های فلزی ، آجر و بلوک های سقفی همزمان با عملیات آواربرداری ، کار بازسازی واحدهای مسکونی در مناطق زلزله زده خوی آغاز شده و تاکنون در ۱۲۷ واحد مسکونی عملیات بتن ریزی فونداسیون به اتمام رسیده است.

برزگر تصریح کرد: همچنین با نصب ۴۹ اسکلت فلزی،  عملیات دیوارچینی و بتن ریزی سقف در مناطق روستایی آغاز شده و دیوارچینی  ۶ واحد مسکونی  و اجرای سقف ۳ واحد مسکونی در این مناطق به پایان رسید.

مدیرکل بنیاد مسکن استان گفت: همچنین ابلاغ دستورکارهای تعمیرات در مناطق زلزله زده شهرستان خوی به سرعت ادامه دارد و این دستورکارها تاکنون به ۲۲ هزار و ۸۹۷  واحد مسکونی در مناطق شهری و روستایی زلزله زده شهرستان خوی برای تعمیر و سکونت شهروندان ابلاغ شده است.ابلاغ دستورکارهای تعمیری در سطح روستاها و شهر فیرورق به اتمام رسیده است .

وی اظهارکرد: واریز بلاعوض های تعمیری به حساب مالکان این واحدها در مناطق زلزله زده آغاز گردیده و از مجموع ۲۲ هزار و ۸۹۷ واحد مسکونی که دستورکارهای تعمیرات برای مالکان آنان ابلاغ شده تاکنون فرآیند پرداخت بلاعوض تعمیرات  ۶۵۰۰ واحد مسکونی به حساب مالکان انجام یافته است.

برزگر گفت: مصالح ساختمانی از جمله سیمان و میلگرد مورد نیاز جهت شروع عملیات پی کنی و بتن ریزی از محل اعتبارات داخلی بنیاد  مسکن تامین و به واحدهای مسکونی روستایی آواربرداری شده توزیع شده است